Już dziś Warszawa zasmakuje piwa Pooka, które leżakowało w beczkach po Jameson Irish Whiskey!

Co może powstać z połączenia piwa i whiskey? Wyjątkowy “Baltic Pooka”! Rzemieślnicze piwo leżakujące w beczkach po irlandzkiej whiskey doczekało się swojej premiery. Już dziś, 1 czerwca w Warszawie w Hoppiness Beer & Food będziecie mieli okazję spróbować wyjątkowego trunku stworzonego przez Pracownię Piwa i Jameson Irish Whiskey. 

Jameson to marka, która nigdy nie obawiała się łamania schematów oraz angażowania w rewolucyjne projekty. To podejście zawarte jest w łacińskiej dewizie whiskey Jameson – SINE METU – co oznacza „Bez strachu”. Kolejny dowód na innowacyjność i odwagę marki pochodzi z naszego kraju. Dzięki współpracy Jameson z piwowarami z Pracowni Piwa powstał Pooka. To unikatowy porter bałtycki, który – w ściśle limitowanej liczbie 4 tysięcy butelek – w maju trafił na rynek w Polsce.

Po raz pierwszy jeden z największych producentów alkoholi wysokoprocentowych w Polsce, zdecydował się na wspólny projekt z browarem rzemieślniczym. Marka Jameson przekazała piwowarom z Pracowni Piwa dębowe beczki po whiskey z destylarni Middleton, znajdującej się w Cork w Irlandii. W tych beczkach przez pięć miesięcy leżakował Pooka – porter bałtycki o 7,9% zawartości alkoholu. Po wlaniu piwa do beczek, w trunku dominowały słodkie nuty.

Po 150 dniach leżakowania, piwo nabrało gładkości, słodycz rozbudowana została o posmaki wanilii
i słodkich owoców a bogaty i rozbudowany finisz pozostawia przyjemny smak na dłuższą chwilę po przełknięciu. Dzięki nietypowemu procesowi produkcji trunek charakteryzuje się niepowtarzalnym, wyjątkowym aromatem.

Piwo Pooka wyróżnia ciemny kolor z rubinowymi przebłyskami. W smaku dominują nuty palone, karmelowe, toffi, skórki od chleba a także suszonej śliwki i rodzynek! Dojrzewanie w beczce po whiskey Jameson nadało mu także słodkie nuty wanilii oraz lukrecji

mówi Tomasz Rogaczewski z Pracowni Piwa w Krakowie.

My, czekając na warszawską premierę, pojechaliśmy do krakowskiego Tap House, na oficjalne przedstawienie Pooka. Zobaczcie fotorelację!

Hoppiness Beer & Food
ul Chmielna 27/31 lok. 76
godz. 18:00 – 23:00

Dodaj komentarz

-->