Już dziś premiera “Gonna Be Fine”, nowego albumu Szatta

szatt dna

Producent muzyczny Szatt prezentuje dziś swoje trzecie niezależne wydawnictwo. Album “Gonna Be Fine” to kilkanaście utworów, których przesłanie pokrywa się z aktualną sytuacją. Cały materiał znalazł się już na YouTube, Spotify oraz innych platformach streamingowych.

“Gonna Be Fine” Szatt

Łukasz Palkiewicz, znany lepiej jako Szatt to producent działający przy wielu projektach muzycznych już od ponad dekady. Współtworzy zespół Kroki oraz podejmuje coraz to nowe kolaboracje z takimi wykonawcami jak, chociażby Ralph Kamiński, Piotr Rogucki czy Marcelina. Po pięcioletniej przerwie i swoim ostatnim albumie “Bloom”, Szatt powraca z autorskim projektem i trzecim niezależnym wydawnictwem “Gonna Be Fine”.

“Gonna Be Fine” to album, który powstał w oparciu o połączenie elektronicznych brzmień charakterystycznych dla Szatta z jego osobistymi materiałami. Wizyty w najdalszych północnych zakątkach świata wykorzystał do utrwalenia najciekawszych dźwięków, a łączenie ich z muzyką przyniosło mu spokój i stało się jego ucieczką od przebodźcowania.

Zmienny klimat panujący na albumie jest odzwierciedleniem emocji towarzyszących wewnętrznym konfliktom. Spokojnie i przyjemnie otwierający się materiał, dosyć płynnie zmienia swój charakter. Na przemian delikatny i mocniejszy nastrój podbijają wyraziste dźwięki lub wokale, będące tu dla muzyki tłem. Jednak momentami niepokojąca mieszanka abstrakcyjnych dźwięków i odgłosów natury w finale przynosi słuchaczowi ukojenie. Tytuł albumu “Gonna Be Fine” pokrył się z prostym, ale szczególnie trafionym na ten moment przekazem.

“Gonna Be Fine” ukazał się nakładem niezależnej wrocławskiej wytwórni Dig a Pony Records. Cały album można zamówić na stronie wydawnictwa – Dig a Pony Records

-->