FESTIWAL NOWA EUROPA – INNE SPOJRZENIA

????????????????????????????????????

Festiwal Nowa Europa. Inne spojrzenia to cztery prezentacje wielkich osobowości współczesnej sceny performatywnej – Doris Uhlich, Giselle Vienne, Florentina Holzinger i Cherish Menzo. Program poprzez obranie kobiecej perspektywy porusza ważne kwestie kobiecości, bliskości, intymności i ciała.

W tym roku Festiwal Nowa Europa chce stać się przestrzenią, w której jedyną zasadą jest brak zasad, a perspektywą – różnorodność. Próbują zmierzyć się ze spojrzeniem – z pozycją, z której się wypowiadamy, ze względu na którą coś wydaje nam się zastane, na zawsze określone. Ich spektaklom będzie towarzyszyć program sztuk wizualnych Mój zapach jest zapachem kobiety kuratorowany przez Michała Grzegorzka. Autorkami czterech niezależnych prezentacji krążących wokół problematyki zapachu będą Ewa Prtum, Agnieszka Brzeżańska, Rock Angelz oraz Dominika Olszowy.

Efemeryczność życia kulturalnego festiwalu odbywa się w formule on going, trwający cały sezon. Dzięki temu pokazy nie będą miały charakteru krótkotrwałego wydarzenia, a stałą regularną praktyką spotkania z ważnymi twórcami teatru europejskiego i światowego.

Program festiwalu

17-18 września | HABITAT Doris Uhlich                                            

14-15 października | :L’ETANG Gisele Vienne

19-20 listopada | TANZ Florentina Holzinger

17-18 grudnia | JEZEBEL Cherish Menzo

Więcej informacji szukajcie na stronie teatru Nowy Teatr

Zdjęcia: Materiały prasowe

-->