OFF Festival 2018 ogłosił kolejnych wykonawców

źródło: Wikimedia

Znamy już kolejne gwiazdy, które w dniach 3-5 sierpnia 2018 zagrają w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Do ogłoszonych Johna Mausa, Marlona Williamsa oraz zespołów Grizzly Bear i Clap Your Hands Yeah, dołączyli Turbonegro, Aldous Harding, Big Freedia oraz Egyptian Lover.

Turbonegro to legenda norweskiego punk rocka, powstała w 1989 roku w Oslo. Ich styl to mieszanka glam rocka, punka i hard rocka, który sami członkowie zespołu określają jako “deathpunk”. Wśród swoich inspiracji muzycy Turbonegro wymieniają m.in. Black Flag, Rolling Stones, Kiss, AC/DC, Iggy Popa, Davida Bowiego, Alice Coopera i Ramones. Ich koncerty pełne są kiczowatych przebrań, szokujących momentów i rockn’rollowych hymnów. Ostatnią studyjną płytą jaką wydali, jest “Sexual Harrassment” z 2012 roku.

Pochodząca z Nowej Zelandii Aldous Harding uprawia gatunek, który sama określa jako “gotycki folk”. 27-latka ma już na koncie dwie płyty (ostatnią, “Party” wydała w 2017 roku), a także współpracę z takimi muzykami, jak Marlon Williams (w tym roku również na OFFie), John Parish, Mike Hadreas i Fenne Lily. 

Big Freedia to amerykańska artystka i popularyzatorka pochodzącego z Nowego Orleanu gatunku  “bounce music”, będącego energetyczną odmianą hip-hopu. Uznanie w mainstreamie przyniósł jej album z 2010 roku, “Big Freedia Hitz Vol. 1”. Od tego czasu wydała 3 płyty, występowała w programach m.in. Jimmy’ego Kimmela i Carsona Daly’ego, a także zaliczyła wiele festiwali i współpracowała z Beyonce i RuPaulem. 

Amerykański producent muzyczny, DJ, wokalista, członek rozwijającej się na początku lat 80. w Los Angeles rapowej i tanecznej sceny i jeden z pionierów muzyki electro. Greg Broussard, znany szerzej jako Egyptian Lover to człowiek-instytucja. 

870 komentarzy

Dodaj komentarz

-->