Wiemy, kto zagra na OFF Festivalu 2018. Ogłoszono pierwszych artystów

źródło: Wikimedia

Śląski festiwal potwierdził pierwszych artystów, którzy w dniach 3-5 sierpnia zagrają w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Będzie to John Maus, Marlon Williams, a także zespoły Grizzly Bear i Clap Your Hands Say Yeah. Ten ostatni odegra materiał ze swojego drugiego albumu, “Some Loud Thunder”, który na początku tego roku świętował 10-lecie wydania.

Dodatkową informacją jest uruchomienie sprzedaży pierwszej puli biletów na imprezę. Taniej nie będzie – trzydniowe karnety w cenie 260 zł można na razie kupić w OFF Sklepie. Cena obowiązywać będzie do 18 lutego lub do wyczerpania puli. Dostępne są także bilety na pole namiotowe. 

 

Grizzly Bear to pochodzący z Brooklynu zespół, który w tym roku świętował 15-lecie działalności. Znany jest z mieszanki folku, eksperymentalnego rocka i psychodelii. Ich najbardziej znane płyty to “Yellow House” i “Veckatimest”, skąd pochodzą takie utwory, jak “Knife”, “Two Weeks” i “While You Wait for the Others”. W tym roku wydali płytę “Painted Ruins”. 

Clap Your Hands Say Yeah to projekt amerykańskiego muzyka, Aleca Ounswortha i to on własnie odpowiedzialny jest za krzykliwe i momentalnie psychodeliczne brzmienie zespołu. “Zespołu” to zresztą w tym momencie za dużo powiedziane, ponieważ jakiś czas temu wszyscy członkowie CYHSY oprócz lidera opuścili grupę, a dwie ostatnie płyty, w tym tegoroczna “The Tourist”, powstawały już bez nich. Ounsworth odegra na OFF Festivalu utwory z drugiej płyty Clap Your Hands Say Yeah, “Some Loud Thunder”. 

John Maus to z jednej strony wrażliwy muzyk i autor eksperymentalnej muzyki elektronicznej oraz retro powrotów do syntezatorowych lat 80., a z drugiej człowiek nauki – były profesor akademicki, doktor filozofii, politolog i chemik. Prawdziwy człowiek renesansu! Możecie kojarzyć go także ze współpracy z Arielem Pinkiem. W tym roku wydał płytę “Screen Memories”, a w przyszłym ukaże się jego album “Addendum”.

Marlon Williams to młody muzyk, pochodzący z Nowej Zelandii. Grający alternatywne country, bluegrass i folk 27-latek na koncie ma na razie jedną płytę. Czasem występuje solo, akompaniując sobie na gitarze lub pianinie, czasami w towarzystwie zespołu Yarra Benders. Nagrywał także muzykę z innym artystą z Nowej Zelandii, Delaney Davidsonem. Williams ma w planach wydanie kolejnej płyty, “Make Way For Love”. Ma ona ujrzeć światło dzienne w lutym przyszłego roku. 

2 komentarze

Dodaj komentarz

-->