Editors już za tydzień na dwóch koncertach w Polsce! Mamy dla Was bilety

Editors to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych zespołów  w Polsce. Panowie wpadają do nas od wielu lat i nie marnują żadnej okazji, żeby spotkać się ze swoimi fanami!

Mam dla Was bilety na ten koncert – śledźcie naszego Facebooka.

Podobnie będzie na początku roku 2020. W ramach trasy The Black Gold Tour zespół zagra 4 lutego w Klubie Studio w Krakowie oraz 5 lutego w COS Torwar w Warszawie.

Trasa promuje nowy album Editors –  „Black Gold:, który zawiera największe hityzespołu. Black Gold jest okazją do refleksji nad minionymi 15 latami, ale oferuje także spojrzenie na bardzo ekscytującą przyszłość jednego z najbardziej trwałych i być może nieoczekiwanych muzycznych sukcesów tego wieku w Wielkiej Brytanii.

Nowy album Editors Black Gold z największymi hitami zespołu

Album jest kontynuacją dotychczasowej, niewątpliwie pełnej pasji twórczej 15-letniej kariery zespołu. Album został wydany 25 października za pośrednictwem wytwórni Play It Again Sam. Black Gold zawiera 13 utworów z 6 albumów studyjnych, a także 3 zupełnie nowe piosenki: „Upside Down”, hymn festiwalowy „Frankenstein” (obejrzyj video tutaj) oraz tytułowy, gotycko dramatyczny utwór „Black Gold”.

Zdjęcie na okładkę albumu Black Gold

Zdjęciae zostało wykonane przez nagradzanego fotografa Nadava Kandera, a okładkę albumu zaprojektował znany grafik Tom Hingston (Massive Attack, Chemical Brothers, The Rolling Stones). Album będzie również dostępny w luksusowej wersji 2CD, która zawiera drugą płytę z ośmioma wersjami stripped-back utworów z katalogu zespołu zatytułowanego „Distance: The Acoustic Recordings”.

„Rozmowy o Best Of … ciągnęły się przez ostatnie trzy lub cztery lata, ale nigdy nie czuliśmy żeby był to właściwy moment”, przyznaje frontman zespołu Tom Smith. „Zawsze braliśmy się za nowy album.” Jednak Tom Smith (wokalista/gitarzysta/pianista), Russell Leetch (bas, syntezatory) i Ed Lay (perkusja, perkusja) wydali trzy albumy z pierwszym gitarzystą Chrisem Urbanowiczem i trzy z nowymi członkami zespołu Justinem Lockeyem (gitara) i Elliottem Williamsem (gitary, instrumenty klawiszowe) „więc uznaliśmy, że to jest dobry moment, żeby to zrobić”.

Ponownie zwrócili się do Garretta „Jacknife” Lee (U2, Snow Patrol, REM, The Killers), producenta i laureata nagrody Grammy, który współpracował z Editors nad ich drugim albumem An End Has a Start, aby wyprodukować trzy nowe utwory, które pasowałyby do kolekcji utworów obejmującej 15 lat, 6 albumów studyjnych i ponad 2,5 miliona sprzedanych albumów. Wśród listy utworów znajduje się pełen adrenaliny, przyprawiający o dreszcze „Munich”, hymn indie rockowy „Smokers Outside The Hospital Doors”, pulsujący, napędzany syntezatorami „Papillon” i stonowana, odosobniona melodia „Ocean of Night’. Pełna lista utworów poniżej.

Od debiutanckiego albumu The Back Room, nominowanego do prestiżowej nagrody Mercury Prize, przez debiutujący jako #1 album An End Has a Start, pokryty platyną In This Light and On This Evening, pełen rozmachu, The Weight of Your Love, nastrojowy In Dream, po szósty album  Explosive Violence z 2018 roku, Editors nie zwolnili tempa i nie uznali kompromisów. Być może jest to klucz do ich długowieczności. Bez wątpienia zawdzięczają ją także rzeszom oddanych fanów, zarówno we własnym kraju, jak i za granicą, którzy przychodzą na wyprzedane koncerty w Wielkiej Brytanii, Europie i poza nią, a także na festiwale muzyczne, takie jak  Werchter Classic Festival 2018 w Belgii, na którym wystąpili z takimi zespołami jak Kraftwerk i The National.

„Nadal to robię, z czego jestem bardzo dumny” – mówi Smith. „W dzisiejszych czasach długowieczność może nie być postrzegana jako cool, ja uważam, że jest. Ugruntowaliśmy to, czym jest nowa wersja zespołu i myślę, że nowe piosenki pokazują, że zespół jest nienasycony. Zawsze czuliśmy się jak outsiderzy, ale chcieliśmy pisać piosenki, które łączą się emocjonalnie z ludźmi i rezonują w głębszy sposób. To może brzmieć pretensjonalnie i wymyślnie, ale są ludzie, dla których nasz zespół wiele znaczy. Tego zawsze chciałem ”.

Black Gold jest okazją do refleksji nad minionymi 15 latami, ale oferuje także spojrzenie na bardzo ekscytującą przyszłość jednego z najbardziej trwałych i być może nieoczekiwanych muzycznych sukcesów tego wieku w Wielkiej Brytanii.

Album Black Gold:

Disc 1
 1. Frankenstein
 2. Papillon
 3. Munich
 4. Sugar
 5. Hallelujah (So low)
 6. An End Has A Start
 7. Upside Down
 8. Bullets
 9. Ocean Of Night
 10. No Harm
 11. Smokers Outside Hospital Doors
 12. A Ton Of Love
 13. Magazine
 14. The Racing Rats
 15. Black Gold
 16. No Sound But The Wind

 

Disc 2 (Deluxe Version only)
 1. Violence (Distance: The Acoustic Recordings)
 2. Walk The Fleet Road (Distance: The Acoustic Recordings)
 3. Blood (Dista1. Violence (Distance: The Acoustic Recordings)
 4. Walk The Fleet Road (Distance: The Acoustic Recordings)
 5. Blood (Distance: The Acoustic Recordings)
 6. Let Your Good Heart Lead You Home (Distance: The Acoustic Recordings)
 7. Smokers Outside The Hospital Door (Distance: The Acoustic Recordings)
 8. Fall (Distance: The Acoustic Recordings)
 9. Two Hearted Spider (Distance: The Acoustic Recordings)
 10. Distance (Distance: The Acoustic Recordings)

Bilety na www.livenation.pl

-->