„Disco Polo. Soundtrack polskiej transformacji.” – debata

Fot: materiały organizatora

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie zaprasza na debatę: „Disco Polo. Soundtrack polskiej transformacji.”

Spotkanie odbędzie się 19 października, w sobotę w godzinach 18:00 – 20:00 w muzeum na ul. Kredytowej 1. Debata jest wydarzeniem towarzyszącym najnowszej wystawie –  „Disco Relaks”. W trakcie debaty, którą poprowadzi Bogna Świątkowska (Fundacja Bęc Zmiana) zastanowimy się nad kontekstem powstania disco polo jako gatunku muzycznego, jego związkach z przemianami ekonomicznymi, politycznymi i obyczajowymi w Polsce po 1989 r.

Rozmawiając z Moniką Borys, kulturoznawczynią i współkuratorką wystawy „Disco Relaks”, Anną Pyzik, dziennikarką i eseistką oraz Anną Cemeljić, znawczynią muzyki tradycyjnej, zastanowimy się nad disco polo jako formacją obyczajowo-estetyczną, czyli kto lubi, słucha tej muzyki i w jakich okolicznościach, a także nad rzeczywistością przedstawioną w tekstach twórczyń i twórców tego nurtu, podejmowanymi w nich tematami, ulubionych piosenkach.

Dostrzegając emancypacyjny potencjał disco polo, pochylimy się nad tym, co wniosło to zjawisko w życie Polaków, a także przyjrzymy się relacjom tego nurtu z obszarami kultury współczesnej, gdzie poszukamy przykładów jego przenikania i wpływów.

-->