Dawaj na Kemp 2018! Już w sierpniu rusza 17. edycja hip-hopowego festiwalu

Kolejna, siedemnasta już edycja festiwalu Hip Hop Kemp poważnie szykuje się do sierpniowego startu. Lineup przybrał już swój oficjalny kształt: wśród artystów można znaleźć zarówno graczy nowej szkoły, jak i amerykańskich wyjadaczy złotej ery hip hopu.

Na jednym biegunie możemy postawić trapowego rewolucjonistę Chief Keefa, uciekającą wszelkim normom ekipę $uicideboy$, szalenie istotną dla roli kobiet w obecnym rapie Young M.A, bezkompromisowego i wciąż pnącego się do góry Joynera Lucasa czy Hopsina, który na Kempa wraca jako autor jednego z najlepszych gigów w całej historii imprezy.

Wśród klasyków pojawi się GZA, który nie bez przyczyny nazywany jest duchowym ojcem Wu-Tang Clan, najpotężniejszej rap grupy w dziejach. Nie mniejszy wpływ na całą kulturę hip hop miały albumy spod znaku The Beatnuts, Souls of Mischief, Immortal Technique, CunninLynguists czy Hilltop Hoods – wszystkie te składy zagrają też na tegorocznym Festiwalu.

Nie zabraknie też krajowego rapu. W Hradec swoje koncerty dadzą m.in Kękę, powracająca na scenę Zipera, Paluch, ekipa JWP/BC, zjednoczone siły Patokalipsy/Hipocentrum, Grubson, Bonson, Jarecki, nowofalowy Żabson, WCK, soulowa Rosalie. oraz ekipa wytwórni BOR ze swoim showcasem (Gedz, Szpaku, Kobik).

Tegoroczny Kemp rozpocznie się 23 sierpnia i potrwa trzy dni w oddalonym o 50 kilometrów od polskiej granicy Hradec Králové. Karnety na cały festiwal, jak i na pojedyncze dni są jeszcze w regularnej sprzedaży na oficjalnej, polskiej stronie imprezy – www.hhk.pl.

Dodaj komentarz

-->