„Daleko od Reykjavíku” w kinach od 4 września

islandzki film gutek
Fot: materiały prasowe

Powrót do kina po wakacjach będzie w tym roku szczególny. Na głodnych wrażeń kinomanów czekają doskonałe premiery. Jedną z nich jest, zbierające fantastyczne recenzje, „Daleko od Reykjavíku”.

„Daleko od Reykjavíku”

„Daleko od Reykjavíku” koncentruje się wokół wiejskiego życia, którego rutyną wstrząsają nieoczekiwane zdarzenia, a w ich centrum znajdzie się – do tej pory łagodna i pokorna – Inga. Kiedy z jej życia niespodziewanie zniknie mąż, a bohaterka odkryje jego tajemnice, smutek zamieni się w gniew skierowany przeciwko lokalnej wspólnocie. Po raz pierwszy w życiu Inga odkryje w sobie moc i siłę do walki, i niczym islandzka Erin Brockovich, ruszy na wojnę z patologiczną korporacją i zastraszonymi sąsiadami.

„Daleko od Reykjavíku” Grímura Hákonarsona w północną melancholię nieoczekiwanie wplata komizm, a przemianę bohaterki subtelnie łączy ze zmianami w jej otoczeniu. Zima powoli przechodzi w zwiastującą nowe życie wiosnę, mrok ustępuje coraz dłuższym dniom, a w ich świetle staje się jasne, jaką należy obrać drogę. I że na tej drodze nie zawsze warto podążać za stadem.

“Daleko od Reykyaviku” w kinach od 4 września.

Aktivist jest jednym z patronów medialnych filmu.

-->