Czarne Konie festiwalu Ars Independent 2018

Filmy, animacje, gry wideo i wideoklipy – każdego roku Ars Independent poszukuje najciekawszych nowości w czterech konkursach. Tegoroczny nabór zgłoszeń do katowickiego festiwalu trwa do 31 maja. Ars Independent 2018 potrwa od 25 do 30 września.

Jak co roku na 6 festiwalowych dni do Katowic zawita najnowszakultura audiowizualna. Będzie to nie tylko kino z całego świata, lecz również pokazy animacji i teledysków, wystawy gier wideo, wirtualnej rzeczywistości i nowych technologii, koncerty i interdyscyplinarne spektakle. Pierwsze ogłoszenia programowe poznamy 1 czerwca – wówczas wystartuje także przedsprzedaż karnetów.

Filarem imprezy są cztery międzynarodowe konkursy, przybliżające nową, młodą i debiutancką twórczość z lat 2017/2018. W kategorii Czarny Koń Filmu zmierzą się reżyserki i reżyserzy pełnometrażowych filmów; krótkometrażowe animacje– w Czarnym Koniu Animacji. Czarny Koń Gier Wideo i Czarny Koń Wideoklipu skierowane są do autorów i autorek nowych gier i teledysków. We wszystkich dziedzinach twórczynie i twórcy konkurują o tytuł i statuetkę Czarnego Konia oraz nagrodę finansową w wysokości 500 euro. O tym, kto ją dostanie, decyduje publiczność. 

Regulaminy i formularze zgłoszeniowe dla zainteresowanych dostępne są na stronie festiwalu: arsindependent.pl.

‚Nominowane w konkursach tytuły poznamy 11 września.

Organizatorami wydarzenia są instytucja Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice.

Dodaj komentarz

-->