Crystal Castles oficjalnie zakończyli działalność

O końcu duetu poinformowała Alice Glass (wokalistka CC) na swoim twitterze.

 

„Mimo, że to koniec zespołu, mam nadzieję, że fani będą doceniać mnie w mojej solowej karierze nie mniej niż byliśmy doceniani jako Crystal Castles”

„Moja sztuka i wyrażanie siebie w jakikolwiek sposób, były moimi próbami bycia szczerą, uczynną i emptatyczną dla innych. Jest wiele powodów, zarówno prywatnych jak i profesjonalnych, przez które czuje, że nie byłabym w stanie tego robić jako część CC”

Crystal Castles przez krótki okres czasy byli jednym z najgorętszych projektów muzycznych jakie trafiły do nas z Kanady. Interesujące taneczne produkcje Ethana Katha i psychodeliczne wokale Alice przysporzyły im rzesze fanów, którzy do dzisiaj z nostalgią wspominają pierwszy sezon Skinsów i czasy gdy Open’er był w szczytowej formie. Jednak ostatnio zespół tak naprawdę przestał istnieć jako duet, a głównie jako Ethan Kath grający swojego live’a. Było to spowodowane między innymi problemami Alice z narkotykami, które nie pozwalały jej brać udziału w większości występów na żywo zespołu.  Teraz doszliśmy do sytuacji, w której nie ma niedomówień i możemy być pewni, że raczej nie zobaczymy Ethana i Alice razem.

Raczej pewne jest, że Ethan sobie poradzi w świecie muzyki solowej. Pytanie co zrobi Alice bez fantastycznego producenta za plecami.

311 komentarzy

Dodaj komentarz

-->