Couple Dansant: Personalizowane marynarki z drugiej ręki

Polski rynek modowy zyskał na swojej mapie nową etyczną markę odzieżową o nazwie Couple Dansant. W kolekcji znajdziemy personalizowane marynarki z drugiej ręki z elementami frędzli, szaliki ze sztucznego futra, berety szyte z używanych jeansów czy t-shirty z certyfikowanej, ekologicznej bawełny.

Couple Dansant to marka, która wykorzystując rzeczy z drugiej ręki oraz materiały najwyższej jakości odpowiada za najnowsze trendy.

Zależy nam na tym, aby nasze produkty były tworzone zgodnie ze zrównoważonym rozwojem, dlatego co najmniej połowa naszej oferty, to rzeczy z second handów – mówią założycielki marki.

Magdalena Starczyk i Żaneta Mrowca – założycielki Couple Dansant są zwolenniczkami zrównoważonego rozwoju w modzie. Tworzą, ubrania nie angażując się w nadprodukcję odzieży. To właśnie takie marki, społecznie odpowiedzialne mają szanse przyczynić się do zmieniania branży mody. Recykling w modzie nie powinien być dla nas wyborem dziedziny, ale naturalnym zachowaniem, który powinien być dzisiaj normą w każdym biznesie.


W najnowszej kolekcji jesień – zima 2021 możemy zobaczyć marynarki z frędzlami i trencze ze sztucznym futerkiem. Pojawiają się także nowe produkty takie jak kaszmirowe sweterki z drugiej ręki z elementami futerka, spodnie szyte z używanych materiałów z futerkiem czy berety szyte ze sztruksów z drugiej ręki. Absolutną nowością są czapki z daszkiem oraz czarne t-shirty z organicznej bawełny, a do kolorystyki futerek dołączył kolor czerwony.

Sesja wykonana została w uroczej Krynicy Zdrój. Powrót do korzeni, wolność i bliskość z naturą to główne inspiracje, które towarzyszą marce Couple Dansant.

Zdjęcia: Materiały prasowe

-->