Co oglądać w Święta i Sylwestra? Przegląd najciekawszych filmów dostępnych na VOD.

włoskie wakacje liam nesson
Fot: materiały prasowe

Nasz ostatni przegląd tego co najciekawsze na VOD nie wyczerpał tematu. Rok 2020 był, wbrew temu co działo się w kulturze, pełen doskonałych premier kinowych. Część z tych doskonałych filmów zobaczyć możecie już na VOD, a my przygotowaliśmy dla Was drugą część przewodnika po najciekawszych filmach dostępnych w polskich serwisach streamingowych.

Co oglądać na VOD?

Rok 2020 obfitował w doskonałe premiery filmowe. Co z tego, skoro kinami cieszyliśmy się do marca, a potem mogliśmy uczestniczyć w seansach przy ograniczonej ilości widzów i nosząc maseczki. Dla wszystkich, którzy chcą nadrobić filmowe zaległości lub po prostu być na bieżąco z propozycjami polskich dystrybutorów przygotowaliśmy listę najciekawszych propozycji VOD dostępnych w Polsce. Zapraszamy na drugą odsłonę naszej listy!

“Włoskie wakacje” 

Liam Neeson i Włochy! Czy może być bardziej rozgrzewający zestaw?  “Włoskie wakacje”  to historia Roberta, który przyjeżdża wraz z synem do Toskanii, by sprzedać odziedziczony przed laty dom. Oczywiście my w życiu nie rozważalibyśmy takiej opcji i raz-dwa przeprowadzilibyśmy się do Włoch. Robert jednak myśli kompletnie inaczej. Zanim jednak upora się ze wszystkimi formalnościami minie trochę czasu. A przecież wiemy, że Toskania nie pozostawia nikogo obojętnym i wystarczy chwila, by wciągnęła nas na zawsze…
Ach i nie zapominajmy, że Liamowi na ekranie towarzyszy jego prawdziwy syn Micheál Richardson!

“Włoskie “Wakacje” zobaczycie między innymi na vod.pl.

„Portret kobiety w ogniu”

To jeden z najbardziej poruszających filmów ostatnich lat. Malowniczy „Portret kobiety w ogniu” nominowany był min. Do Złotych Globów. My od razu wiedzieliśmy, że wielowymiarowy film w reżyserii Céline Sciamma to (pomimo tego, że obraz dzieje się w XVIII wieku) doskonały i bardzo aktualny komentarz do sytuacji kobiet. Aktivist patronował temu filmowi.

Film „Portret kobiety w ogniu” dostępny jest na VOD Gutek.

„Zdrajca”

Coś dla wielbicieli klimatów mafijnych. „Zdrajca” to prawdziwa historia Tommaso Buscetty, czyli mafijnego bossa, który złamał omertę, słynną zmowę milczenia obowiązującą wszystkich włoskich mafiosów. Zeznani Buscetty doprowadziły do zamknięcia ponad 300 członków słynnej La Cosa Nostra. „Zdrajca” to europejskie kino na najwyższym uziomie i murowany kandydat do kolejnych nagród filmowych. Niech świadczy o tym fakt, że na festiwalu w Cannes film nagrodzono kilkunastominutową owacją.

Film “Zdrajca” dostępny jest na VOD Gutek.

„Babyteeth”

To jeden z najdziwniejszych, ale też najbardziej uroczych filmów) mijającego roku. Kiedy latem patronowaliśmy wejściu tego filmu do kin, nie myśleliśmy, że do grudnia zobaczymy go jeszcze kilka razy. Historia opisana w „Babyteeth” po prostu uzależnia, a doskonała realizacja sprawia, że można go oglądać właściwie bez końca.
„Babyteeth” to historia Milli, poważnie chorej nastolatki, która zakochuje się w Mosesie – chłopaku z problemami, drobnym handlarzu narkotyków. Ta znajomość zmienia ją i jej rodzinę.

Film zobaczycie między innymi na portalu na naekranie.pl

„Nędznicy”

„Nędznicy” to film, który absolutnie wbija w ziemię, a przez przypadek także film, który jako ostatni widzieliśmy w kinie przed pierwszym lockdownem. Historia grupy policjantów pracujących w jednej z biednych francuskich dzielnic wciąga widza od pierwszej minuty. Całą intryga rozpoczyna się od…zniknięcia lwa. To z pozoru błahe zdarzenie prowadzi do fali zaskakujących wydarzeń i pokazuje, jak skomplikowana jest sieć społecznych i rasowych problemów, które trawi Republikę. Na uwagę zasługuje szczególnie gra młodych aktorów. Niesamowite role prawdziwych dzieciaków z ulicy sprawiają, że „Nędznikom” bliżej jednak do kina społecznego niż rewelacyjnej sensacji, którą siłą rzeczy ten film jest.

Film “Nędznicy” zobaczycie m.in. na vod.pl

Sprawdźcie też pierwszą część naszego przeglądu najciekawszych filmów na VOD.

-->