Co nowego w telewizji w styczniu. Pięć seriali, na które czekamy.

Styczeń to miesiąc powrotów. Czekają nas ciężkie dni (w sumie już się zaczeły) gdy telewizje nie puszczają nowych odcinków ulubionych seriali, czekając na nowy rok. Większość serii ma już za sobą mid-season finale, ale o tych mini styczniowych powrotach pisać nie będziemy.

5 – Sherlock Sezon 3 (premiera: #01.01, w Polsce: #12.01 na #BBC1)

Sherlock był serialem, na który wszyscy czekali. Przeniesione do współczesności przygody genialnego detektywa rozkochały w sobie tysiące fanów. Dla wielu brytyjska wersja Holmesa była odskocznią od zbyt skupionego na bójkach i żartach filmach Guya Ritchiego. Do tego, jak to w Wielkiej Brytanii, oba poprzednie sezony miały jedynie po trzy odcinki, dzięki czemu każdy pojedynczy epizod był od początku mocno przemyślanym i idealnie zagranym oddzielnym filmem. No i to Sherlock odkrył dla szerokiej publiczności talent Benedicta Cumberbatcha – za co doceniać go trzeba po wsze czasy.

Aha. I jeszcze jedno. JAK ON PRZEŻYŁ TEN UPADEK!?!?

4 – Archer Sezon 5 (premiera #13.01)

W Polsce #Archer jest serialem bardzo, ale to bardzo niedocenianym. Wydaje się, że świadomość przeciętnego oglądacza telewizji (i mówię tu tak naprawdę o przeciętnym użytkowniku Torrentów, a nie pani oglądającej #Klan) jeśli chodzi o animacje nie wykracza za bardzo poza Family Guya i jego pochodynch, Simpsonów, Futuramy i South Parku. A żyjemy przecież w świecie #AdultSwim dorosłej wersji #CartoonNetwork, więc dobrych seriali animowanych jest o wiele więcej. Jednym z najlepszych jest na pewno #Archer. Pokazywany od czterech lat na #FX serial opowiada historię najlepszego w swoim fachu szpiega, który lubi alkohol, kobiety, alkohol, kobiety, alkohol i kobiety.

tumblr_lrylxlTnsA1qacgfco2_500

3 – Parks And Recreation Druga połowa sezonu 6 (premiera #09.01)

Ok. Trochę oszukuję. Miałem zostawić poza listą seriale, które po prostu robią przerwę na święta, ale przypadek Parków nie jest tak jednoznaczny. Od kiedy Parki powstały każdy odcinek wieńczący sezon był w jakimś stopniu zakładany jako epizod, który zakończy całą historię serialu. Parki nie były nigdy doceniane przez #NBC i od zawsze tańczą na linie między przedłużeniem swojego żywota o jeden sezon, a byciem skasowanym i zapomnianym. W tym roku Parki już przeżyły przesunięcie o miesiąc pokazania szóstego odcinka, a teraz są w trakcie zaliczania półtoramiesięcznej przerwy między odcinkiem 9 a 10. Ryzyko straty jednego z najlepszych seriali komediowych jest cały czas duże. Dlatego trzeba doceniać Amy Poehler i resztę na każdej możliwej liście.

2. True Detective (premiera #12.01)

Są tacy mordercy, których nie można złapać. #TrueDetective opowie historię dwóch policjantów, którzy starają sie zakończyć trwające 17 lat łowy na seryjnego zabójcę w Louisianie. Jeśli mam być szczery, nie powinienem musieć wyjaśniać dlaczego jestem podekscytowany. Wystarczy, że zobaczycie poniższy trailer i zrozumiecie. #MatthewMcConaughey i #WoodyHarrelson jako detektywi z brudnej i niegościnnej Louisiany? Jezu. TAK!

1- Community Sezon 5 (premiera #02.01)

Jeśli ktokolwiek na świecie powie mi że #Community nie jest jednym z najzabawniejszych, najsprytniejszych, najlepszych seriali w HISTORII telewizji, wyzwę go na pojedynek. Oczywiście komediowi puryści będą gadali, że brytyjski humor jest lepszy. #Friends byli najfajniejsi, #Seinfeld jest legendarny, a finał MASHa zebrał ponad 100 milionów ludzi przed telewizorami. I może mają rację. Ale to nic nie zmienia, nadal scenarzyści #Community są jednymi z najbardziej błyskotliwych pisarzy na świecie. Najbardziej zachwyca dbanie o wszystkie szczegóły – czy jakikolwiek inny serial byłby w stanie pokazać małą nieznaczącą scenkę na drugim planie w pierwszym sezonie, a potem nawiązać do niej dwa sezony później? Czy jakikolwiek serial byłby w stanie na przestrzeni sezonu wywołać Beetlejuice’a? Czy jakikolwiek serial komediowy pokazał kiedyś cały poród? Jeśli nie rozumiecie, o czym mówię – po prostu to wyguglujcie. Dan Harmon wrócił i da nam najlepszy sezon w historii. Wierzę w to!

I nie będę płakał po Troyu!

Honorable Mentions:
#CougarTown sezon 5 premiera: #07.01 – drugi sezon na kablówce. Więc mniej ograniczeń – więcej żartów;

Downton Abbey sezon 5 – ten serial powinien znaleźć się w moim Top 5, ale świadomie zrezygnowałem z umieszczenia go tam, bo uznałem, że nie wypada być podekscytowanym w obecności Anglików z klasą;

The Spoils of Babylon premiera #09.01 – to będzie coś genialnego. Jestem pewien. Jestem pewien.

Dodaj komentarz

-->