Central Park w Polsce – park z Nowego Jorku powstanie w Gdyni!

Miłośnicy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu za trzy lata będą mogli cieszyć się z ciekawego miejsca w centrum Gdyni – powstać ma tam Central Park – inspirowane nowojorskim parkiem miejsce odpoczynku i aktywnej rekreacji.

Najnowsza inwestycja w Gdyni ma kosztować koło 35 milionów złotych. 3-hektarowa zielona inwestycja ma zostać miejscem do relaksu w samym centrum miasta – powstanie na terenie zieleńca przy Alei Marszałka Piłsudskiego. Park zostanie także połączony ze skwerem Sue Ryder, na którym znajduje się skatepark dla fanów deskorolek, BMX-ów i rolkarzy. W centrum całego parku pojawi się staw. Powstanie tam 800-metrowa ścieżka dla biegaczy i 850-metrowa trasa dla rolkarzy Wybudowany zostanie również parking podziemny na 286 miejsc z wjazdem od ul. Świętojańskiej.

Mieszkańcy Nowego Jorku uwielbiają ikoniczny Central Park, zlokalizowany w samym sercu miasta. Z takich miejsc słynie wiele europejskich miast, jak choćby Paryż czy Mediolan. Mam nadzieję, że już wkrótce Gdynia zyska podobną przestrzeń: park, w którym w pięknych okolicznościach przyrody będzie można spokojnie wypić kawę, poczytać książkę lub po prostu poleżeć na trawie

wyjaśnia prezydent Wojciech Szczurek.

Park dający oddech od codziennego zgiełku, ale także oferujący dodatkowe atrakcje, szczególnie dla rodzin i osób lubiących ruch na świeżym powietrzu to odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gdyni. W Parku Centralnym harmonia oraz ład przestrzenny połączony ma zostać z funkcjonalnością.

2 komentarze

Dodaj komentarz

-->