Billboard może być fajny czyli zaskakująca kampania serialu „Dracula”

Billboardy i reklamy zewnętrzne to prawdziwa zmora na ulicach polskich miast. Nie taki billboard jednak straszny (a może właśnie bardzo straszny?) jak go prezentują! No przynajmniej nie w Polsce…

Bardzo prawdopodobne, że to najbardziej efektowna i zaskakująca reklama typu „outdoor”, jaką zobaczycie w najbliższym czasie. Sieć BBC One zamówiła oryginalne reklamy na potrzeby promocji serialu „Dracula”. Billboardy pojawiły się w Londynie oraz Birmingham.

Sam billboard z pozoru wygląda niewinnie. Ot biała plansza z logo serialu oraz producenta i napisami, oraz…powbijanymi w nią kołkami. Okazuje się jednak, że billboard z Draculą ożywa po zmroku zupełnie jak legendarny wampir! Wystarczy, że część planszy reklamowej, na której znajdują się kołki, zostanie oświetlona przez zamontowany na krawędzi reflektor, a oczom przechodniów ukazywać zaczyna się bardzo niepokojący obraz.

Na szczęście organizatorzy akcji pomyśleli o wszystkim i w pobliżu reklam zainstalowali też awaryjne skrzynki wyposażone w kołki na wampiry!

-->