Basia Trzetrzelewska powraca w pięknym stylu

Basia Trzetrzelewska w pięknym stylu powróciła albumem „Butterflies” i singlem „Matteo” nastroiła lato nie tylko w Polsce! Światowe tour koncertowe promujące album zwieńczyła 3 koncertami w Polsce. Dziś ostatni z nich odbędzie się w Szczecinie.

Basia Trzetrzelewska

„Butterflies” to pierwszy od 9 lat studyjny krążek artystki i prawdopodobnie najbardziej jazzowy w całej jej karierze! Ale znajdziecie tam szereg innych, czasem zaskakujących dźwięków i nut. Basia jak motyl z kwiatka na kwiatek – z piosenki na piosenkę prezentuje tu wszystkie odcienie jazzu. Singiel promujący płytę, pt.: „Matteo”, to Basia w klasycznym wcieleniu, czyli w energicznej sambie, z kołyszącą melodią niesioną w takt perkusji i ubarwioną hiszpańską gitarą. Swingujące „Bubble” i spokojne „Butterfly” idealnie współgrają z optymizmem Basi i wyrazistą grą Danny’ego White’a. Nieco szybsze „No Heartache”, to zwrot w kierunku gatunku funky. „Where’s Your Pride” z bardzo chwytliwym, soulowym refrenem przypomina rocka z początku lat 60.. W soulowym flow rozbrzmiewa „Be.Pop”. „Like Crazy” z dominującą perkusją jest poprzedzone „Rachel’s Waltz”, w którym słychać kontrafagot. Jazzująca samba w „Pandora’s Box” porywa warstwą instrumentalną oraz niesamowitymi harmoniami Basi. Klasyczne pianino, olśniewająca gitara i perfekcyjna perkusja, to składniki tytułowego utworu „Butterflies”. Prostota i piękno ballady „Liang and Zhu” wzruszy każdego odbiorcę, a duet z Markiem Reillym w „Show Time” przypomni wielbicielom Basi najlepsze dokonania zespołu Matt Bianco! Warto wsłuchać się również w teksty o prawdziwym życiu i szczerych emocjach.

Basi słynącej na świecie z umiejętności łatwego łączenia łączenia jazzu, popu, latynoskich rytmów, R&B i rocka towarzyszą znakomici muzycy: Danny White grający na instr. klawiszowych, gitarzyści Peter White i Giorgio Serci, perkusista Marc Parnell, basista Andres Lafone, saksofonista Paul Booth i trębacz Kevin Robinson. W nagraniach wzięli udział muzycy z Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie.

„Butterflies” z całą pewnością uplasują się obok poprzednich albumów Basi: „Time and Tide”, „London Warsaw New York”, „The Sweetest Illusion” i „It’s That Girl Again”, które sprzedały się w wielomilionowych nakładach. A może jak „Time and Tide” oraz „London Warsaw New York” zyskają status platynowej płyty w USA i nie tylko!

Z Basią w motylach ogłosiliśmy lato wcześniej – premiera „Butterflies” miała miejsce 18.05.2018.

 

Płytę można kupić  TUTAJ lub odsłuchać TUTAJ

-->