Akcja sitodruk na żywo z Kwiaciarnią Grafiki

kwiaciarnia grafiki sitodruk

Fantastyczna Kwiaciarnia Grafiki wraca do korzenia działań sitodrukarskich i zaprasza na ulubioną przez Was akcję sitodruku na żywo.

Kwiaciarnia Grafiki sitodruk

Sitodruk, to jedna z technik grafiki warsztatowej, która pozwala w dość prosty sposób stworzyć autorską pracę na papier czy koszulkę! Będziecie mogli przekonać się czym jest etos ręcznych robót sitodrukarskich. Zobaczycie jak technika  sitodruku wpisuje się w kulturę ZERO WASTE. Pozwala na ponowne przetwarzanie już gotowych produktów. Ukochana koszulka, która straciła ciut ze swej świeżości, po ponownym przedruku nabiera nowego blasku. Zaplamioną torbę płócienną zadrukować nowymi kolorowymi autorskimi plamami. Sitodruk pozwala uprawiać recykling drukarski i dawać kolejne życie tym wszystkim tekstyliom, które dryfowały już w kierunku śmietnika.

sitodruk na koszulkach

Grafika “Admina” – Rafał Dominik

Ze względu na pandemię i konieczność dystansu społecznego, czas trwania wydarzenia rozciągnięty jest na całe wtorkowe popołudnie od 16 do 20.30. Jeżeli nie masz ochoty na kontakt z innymi. Nie ma kłopotu! Przynieść koszulkę w tygodniu przed, wydrukujemy podczas akcji. Koszulka będzie czekała na Twój odbiór w bardziej kameralnej sytuacji.

Akcja „Sito na żywo” ma bardzo proste zasady:
– przynosicie koszulkę, byle jasną
– Kwiaciarnia Grafiki drukuje wzór czarną farbą
– grafikę „Admina” przygotował Rafał Dominik.
– koszt nadruku na koszulce: 15 zł.
– rozmiar nadruku: ~a3

Wtorek – 9.06
Kwiaciarnia Grafiki
ul. Smulikowskiego 6/8, drugie podwórko suterena.

Pamiętajcie o zachowaniu zasad bezpieczeństwa!

Kwiaciarnia Grafiki — to pracownia sitodruku, studio projektowe. Jedyna galeria w Polsce, która prezentuje prace wykonane technikom sitodruku. Prowadzi również sklep internetowy graphicsflowershop.com gdzie sprzedaje artefakty (grafiki, plakaty, koszulki) sztuki sitodruku. Kwiaciarnię Grafiki prowadzoną ilustratorka Martę Kwiatek oraz aktywista, grafik i rowerzysta Kwiatek. Możecie ich również kojarzyć jako kolektyw Kwiatuchi.

-->