Lepiej późno niż wcale… Instytucja, która stymuluje sztukę nowych mediów w stolicy Dolnego Śląska, doczekała się siedziby godnej własnej sprawy. Na poddaszu Mediateki miasto znalazło miejsce dla #CentrumWRO. Do wiadomości niewtajemniczonych: fundacja dowodzona przez Piotra i Violettę Krajewskich zajmuje się sztuką współczesną, mediami i technologią, a od 1989 roku organizuje Międzynarodowe Biennale Sztuki Mediów WRO. Poszukiwacze innowacyjnych projektów z zakresu komunikacji gnieździli się do tej pory na niewielkiej przestrzeni przy ul. Kuźniczej. Teraz zajmą część powierzchni budynku, w którym niegdyś mieściła się palarnia kawy Otto Stieblera. Otwarciu Centrum Sztuki WRO towarzyszy wernisaż „Interaktywny plac zabaw”, inicjujący całoroczny cykl edukacyjny „Przedszkole mediów”. W ramach programu będzie można zwiedzać aktualne wystawy w towarzystwie osoby tłumaczącej w przystępny sposób kontekst i znaczenie prezentowanych dzieł. Przewodnikami po galerii będą kuratorzy i artyści. W nowym „obiekcie” znajdzie się także otwarta dla publiczności czytelnia multimediów. Wraz z nią odbiorca zyska dostęp do największej w kraju i unikalnej w skali międzynarodowej kolekcji dzieł medialnych.
Centrum Sztuki WRO
Wrocław
