Nawet nie zauważyłam jak w ciągu czterech lat działalności w październiku, przy okazji wystawy Agnieszki Galas minęła pięćdziesiąta wystawa, którą udało się zorganizować w Galerii Obok ZPAF. Galeria nie zmiennie działa na tych samych zasadach, wciąż nie posiadając i nie dookreślając swojego programu, zachowując charakter przeglądowy. Myślę, że w miarę upływu czasu, ta formuła sprawdziła się, bo dzięki niej powstało miejsce, dające wgląd w to, co interesuje młodych twórców, pewne rozeznanie jak rozumieją współczesną fotografię, co ich zaciekawia, co intryguje, jakich poszukują rozwiązań. Osobiście bardzo mnie cieszy, że wielu z nich po swoim debiucie w Galerii, odniosło kolejne sukcesy w konkursach i przeglądach fotograficznych w Polsce, i zagranicą. Część z nich związała swoje życie zawodowe z fotografią reklamową oraz mediami takimi jak – GazetaWyborcza, Newsweek, Wprost, Dziennik, Rzeczpospolita, National Geographic, Przekrój, pracą na uczelniach fotograficznych, czy też wybrało zawód wolnego strzelca. Galeria od dwu lat współpracuje ściśle z Doliną Kreatywną TVP – projektem kulturalnym Telewizji Polskiej dotyczącym różnych obszarów sztuki, obejmując swoim patronatem oczywiście konkurs fotograficzny. Galeria Obok ZPAF działa i ściśle współpracuje ze Związkiem Polskich Artystów Fotografików – organizacji o wieloletniej tradycji, skupiającej twórców polskiej fotografii. Dbając o wysoki poziom prezentowanych wystaw, Galeria Obok ZPAF otoczona jest ścisłą opieką Rady Artystycznej ZPAF. Galeria posiada również wewnętrzną Radę Programową, złożoną z krytyków sztuki i fotografów, wspierającą Kurator Galerii przy ocenie projektów składanych na konkursy w ramach wystaw w Galerii.
[materiały promocyjne]Galeria Obok ZPAF
Warszawa
