The Wire wraca do HBO (w HD)

Najlepszy serial w historii telewizji (będę się o to bił) powróci na ekrany naszych komputerów poprzez HBO Go pod koniec tego miesiąca. Przygotowany w pełnym HD trafi również do sprzedaży w formie Blu-Ray, ale jak się okazuje serial może sporo stracić na nowej wersji.

Cały serial został pięknie zremasterowany do 16×9 Full HD z ponad 8000 szpilu oryginalnych negaywów filmowych, pozwalając na lepszy wygląda odcinka na szerokokątnych telewizorach i ekrana komputerów i tabletów. Oryginalne negatywy zostało zeskanowane, zedytowane, oczyszczone z kurzu i poprawiono w nich kolor, aby nie stracić wyglądu i klimatu oryginalnych nagrań

Problemem według wielu fanów jest fakt, że duża część ze scen nie nadaje się po prostu do przetworzenia na 16:9 gdyż kompozycja wielu ujęć była tworzona z myślą o 4:3. Na szczęście w obronie HBO stanął twórca serialu David Simon i o nowej wizualnie wersji The Wire możemy przeczytać TUTAJ.

Ja osobiście nie mogę się doczekać premiery The Wire w HD, bo każdy powód, aby po raz kolejny obejrzeć najlepszy serial w historii telewizji (będę się o to bił) jest dobry.