Zwiedzamy adidas Warszawa – największy sklep w Europie Środkowo-Wschodniej

Adidas Warszawa otwiera się 1 września 2022 roku w Domach Towarowych Wars Sawa Junior, w samym sercu stolicy. Nowy sklep opowiada o ważnych dla marki wartościach – sporcie, kulturze i zrównoważonym rozwoju. Na klientów czeka największy wybór produktów adidas w Warszawie z naciskiem na produkty z kategorii performance i Women’s.

Wybraliśmy się na zwiedzanie nowego sklepu adidas Warszawa w samym centrum stolicy. Sklep składa się z 3 pięter z widokiem na Pałac Kultury, z których każde oferuje inne atrakcje i opowiada inną historię. Szczególną uwagę warto zwrócić na wnętrza. W sklepie wykorzystano materiały z recyklingu, nadano nowe życie designerskim meblom z lat 50-tych i 60-tych, a także wykorzystano podłogę ze starej siłowni. Każdy znajdzie coś dla siebie. Przestrzeń Sports Base Warsaw to miejsca treningów, spotkań i bazy dla społeczności adidas Runners Warsaw. W dekoracji widać prezentowane dla marki adidas wartości takie jak:  sport, lifestyle, kulturę, inkluzywność i zrównoważony rozwój. Manekiny zostały ubrane neutralnie płciowo, tak aby każdy czuł się jak u siebie.

Adidas Warszawa stawia na interaktywne doświadczenia zakupowe. Zwiększa świadomość na temat zrównoważonego rozwoju. Możemy znaleźć cyfrowe i wirtualne rozwiązania, które są atrakcją dla klientów i ułatwią im wybór produktów. W przymierzalniach znajdują się ekrany, które umożliwią klientom przeniesienie się w inne miejsce i obejrzenie produktów w innych okolicznościach, np. wśród przyrody czy na trasie biegowej, dzięki opcji zmiany wirtualnego tła w przymierzalni. Ciekawym rozwiązaniem są punkty  do uzupełniania wody pitnej, aby zachęcić klientów do ograniczenia zużycia plastiku.

Adidas wspiera lokalnych artystów

Wnętrza sklepu inspirują się Warszawą. Dużo miejsca poświęcono pracom lokalnych artystów. Wśród nich są m.in. prace Mateusza Króla, który stworzył trójwymiarową panoramę Warszawy, gdzie architektura przeplata się z obiektami bezpośrednio związanymi ze sportem, fotografie z drona autorstwa Marka Ognia, które mają na celu zwrócenie uwagi na Wisłę jako kluczowy ekosystem i część życia mieszkańców Warszawy, czy grafika Joanny Polaczyk będąca ilustracją istoty projektu adidas Breaking Barriers, nawiązującego do idei, że świat sportu powinien być w pełni dostępny dla kobiet, niezależnie od rasy, klasy czy religii. W adidas Warszawa będzie można również obejrzeć pracę SC Szyman, twórcy plakatów i murali, który na ścianie sklepu stworzył symboliczną mapę śródmieścia, na której zaznaczył trasę prowadzącą do Sports Base Warsaw. W sklepie znajduje się również przestrzeń, którą adidas udostępni młodym twórcom, by mogli zaprezentować swoje prace.

Sports Base Warsaw

Sports Base Warsaw – przestrzeń, gdzie można trenować z widokiem na Pałac Kultury, ale również spotkać się ze znajomymi i napić dobrej kawy. Wewnątrz znajdują się szatnie, szafki, prysznice, duża sala treningowa z dostępem do wolnych ciężarów (m.in. maty, kettle, hantle, skrzynie, płotki itd.) oraz strefa chilloutu. Już teraz możecie zapisać się na treningi.

Adidas Warszawa będzie otwarte dla klientów już od godziny 12:00 w dniu 1 września 2022 roku.

 

Zdjęcia: Materiały prasowe 

-->