Zostań bohaterem zdjęć znakomitych polskich fotografów i fotografek

Sesje portretowe wykonane przez znakomitych fotografów i fotografki, spotkania fotograficzno-teatralne, wystawa oraz filmy o portrecistach – to wszystko w ramach już czwartej edycji projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… vol. 4”.

„Portret osobisty…” jest propozycją w ramach znanego już i lubianego cyklu „Wszyscy Jesteśmy Fotografami”. – Dzisiaj w czasach, kiedy w każdej sekundzie wykonywane są tysiące zdjęć, projekt ma zachęcić do zwolnienia i skupienia się na człowieku, uchwycenia osobowości portretowanego, tego, kim jest, bądź kogo widzi w nim fotografujący – mówią organizatorzy.

W tym roku przed obiektywem staną Zuza Krajewska, Michał Łuczak oraz duet – Katarzyna Korzeniecka i Szymon Rogiński, aby wybranym przez siebie osobom wykonać niepowtarzalne portrety. Bohaterem sesji może zostać każdy! W drugiej części projektu będzie czas na rozmowy i prezentacje portretów podczas trzech, otwartych dla publiczności, spotkań fotografek i fotografów z twórcami ze świata teatru oraz wieńczących projekt wystawy i premiery filmów w reż. Piotra Małeckiego poświęconych sztuce portretowania.

W ramach projektu odbędą się unikalne sesje fotograficzne. Rekrutacja odbędzie się na podstawie zgłoszeń. Po wykonanej sesji artyści spotkają się ponownie ze swoimi bohaterami oraz warszawską publicznością w Teatrze Powszechnym. Będzie to okazja do wysłuchania historii o metodach pracy, o autorskim sposobie na portretowanie, a ich rozmówcami będą twórcy ze świata teatru.

Rekrutacja startuje 7 lipca i potrwa do 20 lipca do Michała Łuczaka! 

Zasady udziału w sesjach fotograficznych:

Pełne zgłoszenie powinno zawierać zdjęciowy portret lub autoportret osobisty, na którym widać osobę zgłaszającą się (portret może być wykonany samodzielnie lub przez osoby trzecie), swój numer telefonu oraz pisemną odpowiedź na jedno z dwóch pytań (można odpowiedzieć na obydwa):

  1. Dlaczego chcesz wziąć udział w tym projekcie i stanąć przed obiektywem danego fotografa, fotografki czy duetu?
  2. Co dla Ciebie znaczy fraza „portret osobisty”? 

MAILOWO: na adres info@wszyscyjestesmyfotografami.pl

Na Instagramie https://www.instagram.com/wszyscyjestesmyfotografami/

Daty planowanych rekrutacji do sesji, sesji fotograficznych i spotkań:

 Michał Łuczak

rekrutacja do sesji: 7–20.07.2021

sesje fotograficzne: 26.07–1.08.2021

spotkanie: 7.09.2021, godz. 18.00 (Teatr Powszechny w Warszawie)

Katarzyna Korzeniecka i Szymon Rogiński

rekrutacja do sesji: 26.07–06.08.2021

sesje fotograficzne: 13-14.08.2021

spotkanie: 27.09.2021, godz. 18.00 (Teatr Powszechny w Warszawie)

 Zuza Krajewska:

rekrutacja do sesji: 9.08–22.08.2021

sesje fotograficzne: 28–4.09.2021

spotkanie: 21.09.2021, godz. 18.00 (Teatr Powszechny w Warszawie)

Więcej informacji:

http://wszyscyjestesmyfotografami.pl/

Zdjęcia: Materiały prasowe 

-->