Znana marka modowa prezentuje nową kolekcję na pokazie z marionetkami wykonanymi przez studio Jima Hensona

pokaz mody marionetki
Fot: screen YT/Moschino

Brak możliwości kontaktów społecznych wyzwolił w organizatorach imprez masowych prawdziwą kreatywność. Mieliśmy koncerty, spektakle, a nawet festiwale filmowe online. A co powiecie na pokaz mody? Pokaz, który nie wyróżnia się tylko tym, że jest do zobaczenia w internecie.

Pokaz mody online

Znana marka Moschino zaprezentowała ostatnio swoją ową kolekcję wiosna-lato 2021. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby ni sposób prezentacji. Zamiast modelek, na tradycyjnym wybiegu, wystąpiły bowiem marionetki. Nietypowy pokaz odbył się w ramach Milan Fashion Week. Przy organizacji oryginalnego pokazu pracowało studio  Jim Henson’s Creature Shop, które założone zostało przez słynnego twórcę Muppetów. Całość pokazu została dopracowana w najmniejszych szczegółach. Ożywiono nawet publiczność, która reaguje na to co dzieje się na wybiegu, a nawet szepcze wymieniając między sobą opinie, jak na porządny pokaz mody przystało. Zachwycają też stroje (nie tylko te na modelkach), które są oczywiście najważniejszym elementem produkcji. Poziom dopracowania detali robi niesamowite wrażenie. Zwróćcie uwagę, jak dokładnie odtworzono w miniaturze ubrania, które już w “normalnym” rozmiarze są małymi dziełami sztuki.

Domy mody robią w tym roku wiele, żeby przyciągnąć uwagę swoich klientów. Kilka miesięcy temu Dior pokazał bardzo klimatyczny film wyreżyserowany przez Matteo Garrone, w którym zaprezentował swoją kolekcję na wiosnę i lato 2021.

-->