Znamy program American Film Festival | 23-28.10.2018

AFF 2018

Za niespełna dwa tygodnie rusza jeden z naszych ulubionych festiwali. Znamy już jego pełny program. 9. edycja American Film Festival zapowiada się co najmniej tak dobrze, jak poprzednie. Fani kina, nie tylko amerykańskiego, z pewnościę nie będą zawiedzeni.

AFF otworzy film, na który czekają nie tylko kinomani, ale także miłośnicy muzyki. “Narodziny gwiazdy” (A Star Is Born) – bo o nim mowa – to obraz Bradleya Coopera. W roli głównej, obok samego autora, występuje także Lady Gaga. Film był przebojem na festiwalu w Wenecji, został znakomicie przyjęty przez krytyków. Na zakończenie pokazani zostaną “Bracia Sisters” (The Sisters Brothers) Jacquesa Audiarda, nagrodzonego Srebrnym Lwem za reżyserię w Wenecji. W ekranizacji bestsellerowej powieści Patricka deWitta swój aktorski popis dają m.in. John C. Reilly, Joaquin Phoenix i Jake Gyllenhaal. Bracia Sisters łączą w sobie najlepsze elementy komedii, absurdu w stylu braci Coen i epickich westernów doby Marlona Brando.

Hity światowych festiwali

W programie AFF, poza produkcjami amerykańskimi, nie zabraniknie hitów filmowych z całego świata. Warto wspomnieć choćby o hicie festiwalu w Toronto “Wymazać siebie” (Boy Erased). To poruszający dramat w reżyserii Joela Edgertona z Lukasem Hedgesem, Nicole Kidman i Russellem Crowem w rolach głównych.

We Wrocławiu zobaczymy także “Górę” (The Mountain) – nowy film Ricka Alversona. W rolach głównych Jeff Goldblum i Tye Sheridan. Podczas festiwalu będzie miał miejsce jedyny polski pokaz przedpremierowy “Suspirii” – najnowszego filmu Luki Guadagnino, autora “Tamtych dni, tamtych nocy”.

W programie nie zabraknie także najważniejszych amerykańskich dokumentów minionego roku. Na ekranie będzie można zobaczyć “Free Solo” Jimmy’ego China, “Bliskich nieznajomych” (Three Identical Strangers) Tima Wardle’a, “Weed The People” Abby Epstein czy “RBG” Julie Cohen.

To oczywiście tylko kilka perełek filmowych. Na American Film Festival znajdziecie znacznie, znacznie więcej tytułów, które są warte obejrzenia. Program dostępny jest TUTAJ.

Wydarzenia na AFF

Alexandre Rockwell i Sara Driver odbiorą we Wrocławiu Indie Star Award. To nagroda honorująca wybitnych twórców niezależnego kina amerykańskiego. Alexandre Rockwell to autor m.in. nagrodzonego na Sundance “Ugotowanego” (In the Soup) czy noweli “The Wrong Man” – wchodzącej w skład “Czterech pokoi” (Four Rooms). Gościem AFF będzie także Sara Driver, producentka wczesnych filmów Jima Jarmusha i reżyserka uznanych przez krytykę filmów fabularnych oraz dokumentów.

Gościem specjalnym festiwalu będzie również Flynn McGarry – bohater filmu Chef Flynn – najmłodszy kucharz świata (Chef Flynn) – nastoletni szef kuchni, który szturmem zdobył ekstremalnie wymagający świat nowojorskich restauracji. Wspólnie z Justyną Słupską-Kartaczowską (szefową kuchni i właścicielką restauracji jadka) oraz Mariuszem Kozakiem (szefem kuchni Hotelu Monopol), Flynn McGarry przygotuje wyjątkowe menu (23 października, Hotel Monopol we Wrocławiu, dzień później w Warszawie).

American Film Festival
23-28.10.2018
Wrocław
Sprzedaż biletów już ruszyła!

Dodaj komentarz

-->