„Żaby” w reżyserii Michała Borczucha online z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

żaby borczuch

27 marca środowisko teatralne obchodzi Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji STUDIO teatrgaleria zaprasza na długo oczekiwaną premierę online spektaklu „Żaby” w reżyserii Michała Borczucha na www.vod.teatrstudio.pl.

„Żaby” Michała Borczucha online

Autorski spektakl Borczucha oparty na fragmentach komedii greckich Arystofanesa („Żaby”, „Chmury”, „Ptaki”), powieści Krzysztofa Niemczyka „Kurtyzana i pisklęta” oraz aktorskich improwizacji jest obrazem cywilizacji, seksualności i kultury antycznej, przefitrowanym przez współczesną wrażliwość.

We współpracy ze swoim zespołem aktorskim i całym zespołem, opartej na zaufaniu i zrozumieniu, reżyser opuszcza własną strefę komfortu i podejmuje ryzyko tworzenia autentycznego, dziwnego, potężnego i szczerego świata scenicznego. Ów świat mówi o polityce nie poprzez dyskurs, ale ucieleśniając go przy użyciu wszystkich elementów języka scenicznego – podkreślało w werdykcie Jury Boskiej Komedii 2018 za najlepszą reżyserię dla Michała Borczucha.

Reżyser stworzył wspaniałe, queerowe widowisko, które jest próbą spojrzenia na nasze korzenie, na dziedzictwo greckie. Premiera rejestracji odbędzie się w sobotę 27 marca 2021 r. od godziny 19:00. STUDIO teatrgaleria zapowiedziało również  książkę o „Żabach” Michała Borczucha, z esejem Agaty Adamieckiej-Sitek. Premiera pod koniec kwietnia 2021 roku.

Ponadto na VOD: tylko do końca marca można będzie zobaczyć spektakl Anny Smolar pt. „Koniec z Eddym” na podstawie bestsellerowej powieści Édouarda Louisa oraz autorski projekt Roba Wasiewicza „Więcej niż jedno zwierzę”, z dramaturgią Marcina Miętusa. Ponad godzinna, beztroska i idylliczna opowieść o puchatych cudakach jest połączeniem mockumentu przyrodniczego z emocjonalnym koncertem muzyki pop.

STUDIO dołączyło również do drugiej edycji festiwalu YouTube Dni Kultury, na której pokaże „Złotą skałę. Opowieść o Robercie Brylewskim” Grzegorza Laszuka. Tomasz Nosinski, Bartosz Porczyk, Rob Wasiewicz, Marta Zięba i Ewelina Żak zapraszają na spotkanie z polską kulturą alternatywną i punk rockiem. Spektakl będzie dostępny od 27 marca 2021 r. o godz. 15:00 na kanale YouTube STUDIO.

-->