OPEN CALL: SUMMER CAMP 2021 NEW RULES

nowy teatr summer camp

Nowy Teatr ogłasza nabór do drugiej edycji Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Akademii Summer Camp. Dwutygodniowa akademia składać się będzie z warsztatów, wykładów i akcji, które poprowadzą artystki i artyści różnych dziedzin z polski i zagranicy. Nadrzędnym celem jest wymiana myśli, doświadczeń i umiejętności poprzez wspólne działanie oraz współpracę.

Nowy Teatr – Summer Camp

Program akademii jest dedykowany artystom i profesjonalistom (design, kuratorstwo, produkcja itp.) z całego świata. Przez 15 dni będziemy intensywnie działać zarówno praktycznie, jak i teoretycznie, w obszarach teatralnego ruchu, aktywizmu, dźwięku, designu i architektury. Tematem tegorocznej edycji są Nowe Zasady.

Wśród prowadzących znajdują się: Culture for Climate Collective, Fragan Gehlker, Zofia Krawiec, Adrian Kręzlik, Anna Nowicka & Shelley Etkin, Noviki, Radio Kapitał, Sean Palmer, She She Pop, Justyna Sobczyk &Justyna Wielgus, Prodromos Tsinikoris, Marta Ziółek.

🔥 🔥 🔥
New Rules on our terms!
We believe in sisterhood as a philosophy and a way of working!
What matters most to us is solidarity, community and mutual support.
We won’t give up!
We are flexible and refuse to be limited by established orders, unfazed by constant changeability and “suspension”.
Let’s change the rules!
Let’s invent new systems of functioning, creating and living.
Let’s meet and be together, taking part in shared workshops and events. Let’s inspire each other.
TOGETHER WE CREATE NEW RULES!
🔥 🔥 🔥

Program letniej akademii uzupełnią wydarzenia towarzyszące: spektakle, performanse, instalacje, interwencje w przestrzenie miejskie i wykłady. Kuratorkami Summer Camp są Maria Wilska i Joanna Nuckowska.
Z uwagi na międzynarodowy charakter wydarzenia, językiem operacyjnym będzie język angielski.

-->