Z koszykiem wśród komiksów – wrześniowe premiery dla dzieciaków!

Przygoda odmieniona przez wszystkie wymiary – sprawdźcie, co komiksowego powinno trafić w ręce twojego dziecka we wrześniu!

Seria „Malutki Lisek i Wielki Dzik” to już sprawdzona marka. Berenice Kołomyckiej udało się stworzyć nie tylko sympatyczne zwierzaki, ale także z wyczuciem i nie nachalnie opowiadać o trudnych i ważnych sprawach. Część tych lekcji pewnie bardziej trafi do rodziców niż do dzieciaków. „Huk” to już piąty tom perypetii tytułowych bohaterów, którzy tym razem spotkają na swojej drodze multum innych zwierząt. Bo w lesie coś się wydarzy.   Coś strasznego… Ale nie bójcie się… Komiks dla 5-6 latków i starszych dzieci.

Drugie spotkanie z Jasiem Ciekawskim, który po wyprawie w głębiny wyrusza do dżungli. Komiks jest czarno-biały, niemy i dołączone są do niego okulary 3D. Bo wyprawy Jasia są trójwymiarowe! Nie jest to jednak tylko kuglarski zabieg. Mathias Picard nie tylko zabiera czytelnika na zapierającą dech widokami wyprawę, stara się też przekazać pewną prawdę o  świecie i człowieku. Już czterolatki mogą spokojnie same towarzyszyć Jasiowi, ale podejrzewam, że rodzice będą podbierać okulary dzieciom.

„Kraina Ruin. Oko za oko” autorstwa Dereka Laufmana to największa niewiadoma w tym zestawieniu. Przykładowe plansze zwracają jednak uwagę bardzo dynamiczną kompozycją i całkiem sprawną kreską. Fabuła opowiada od dwóch kumplach, którzy są łowcami przygód i skarbów. Zapowiada się na fantasy dobre dla młodszych nastolatków. Warto sprawdzić.         

Tekst: Łukasz Chmielewski

Jaś Ciekawski. Podróż przez dżunglę

Mathias Picard
Kultura Gniewu 2019

Kraina Ruin. Oko za oko

Derek Laufman
Kboom 2019
Malutki Lisek i Wielki Dzik #05: Huk

Berenika Kołomycka
Egmont 2019

 

-->