Z koszykiem wśród komiksów – sierpniowe premiery!

Tyler Cross - "Angola"

Horror, kryminał noir i komedia superbohaterska – sprawdźcie, co komiksowego jest godne uwagi w sierpniu:

Choć w sierpniu wyjdzie około 80 komiksów, to trudno wybrać coś, o ile nie jest to kolejny tom jakiejś serii. Na szczęście trzecia już odsłona Hellboya to na tyle zamknięte fabularne opowieści, że będzie idealnie pasował do koszyczka. Znalazły się w niej dwie przygody zatytułowane Lichwiarz i Trollowa wiedźma. Za pierwszą z nich Mike Mignola (scenariusz) i Richard Corben (rysunki) oraz Dave Stewart (kolor) dostali Eisnera, czyli komiksowego Oscara. W nagrodzonym komiksie Hellboy wyrusza w Appalachy, gdzie będzie musiał rozwiązać zagadkę wiedźmy. W kolejnym przyjdzie mu się zmierzyć z trollami. Trzeci tom to jedna z lepszych odsłon przygód Hellboya, choć ostrzegam, że dla przyzwyczajonych do kreski Mignoli rysunki Corbena mogą wydać się zbyt niekanonicznie…

Tyler Cross to cyniczny i brutalny cyngiel mafii. Zawsze wykonuje zadanie, ma powodzenie u kobiet. „Angola” to tytuł drugiego komiksu z jego udziałem. Sprawa wygląda na prostą: jubiler, chce żeby go okraść – w ten sposób zarobi na ubezpieczeniu, a jego żona dostanie mniej kasy przy rozwodzie. Cross ląduje jednak w Angoli, największym wiezieniu w Luizjanie. Fabuła Fabiena Nury’ego wiele obiecuje, a uproszczone i nieco odrealnione rysunki Bruno (z kolorami Laurence Croix) wyglądają kapitalnie. Mając w pamięci pierwszy tom, chcę zobaczyć, co dalej z Crossem!

Tyler Cross – „Angola”

W moim sierpniowym koszyczku ląduje też bilet do kina na „Ant-Man i Osa” w reżyserii Peytona Reeda. Tytułowi superbohaterowie są raczej drugoligowcami Marvela, ale to też daje więcej swobody twórcom. Co prawda film nie bije rekordów sprzedaży, ale zapowiada się na niezobowiązującą komedię z dobrą obsadą. Uważajcie tylko, żeby nie trafić na seans z dubbingiem, bo będzie umierać powielekroć (już sam trajler takiej wersji jest wyzwaniem). Projekcję 3D chyba można sobie odpuścić (a na IMAX-a jednak trochę szkoda kasy).

Hellboy. Tom 4: Lichwiarz. Trollowa wiedźma
Mike Mognola i inni
Egmont 2018

Tyler Cross. Angola
sc. Fabien Nury, rys. Bruno, kol. Laurence Croix
OMG! Wytwórnia Słowobrazu 2018

Ant-Man i Osa
reż. Peyton Reed

993 komentarze

Dodaj komentarz

-->