Z koszykiem wśród komiksów – grudniowe premiery!

Dramat obyczajowy, postapokaliptyczna przygodówka i animacja – sprawdźcie, co komiksowego jest godne uwagi w grudniu!

Pozycją absolutnie obowiązkową jest pierwszy tom nowej serii Jaffa Lemire’a „Royal City”. Jej głównym bohaterem jest pisarz z blokadą twórczą, który po latach wraca do rodzinnego miasta, gdzie zmierzy się z rodzinną traumą. Scenariusz częściowo oparty jest na doświadczeniach samego Lemire’a, także postacie, w tym główny bohater mają sporo z niego. Kanadyjczyk stworzył „Royal City”, bo po serii komiksów superbohaterskich chciał wrócić do opowieści o zwykłych ludziach. Jego „Hrabstwo Essen”, które dzieje się w rodzinnym mieście Lemire’a, było bardzo ciekawą obyczajówką i dobrze wróży nowej serii.

„Staruszek Logan. Strefa wojny” to jeden z trybików w dużej fabule w świecie Marvela, czyli „Tajnych wojnach”, ale da się go czytać samodzielnie. Na śledzenie całości jestem za stary, ale siwy Wolverine w postapokaliptycznej scenerii będzie dla mnie idealnym wyborem. Oczywiście działa tu magia głównego bohatera, ale sam koncept pokazania upływu czasu i herosów w przyszłości też daje duże pole manewru scenarzyście. Komiks zapowiada się też dość ciekawie graficznie, a Bendis potrafi pisać ciekawe historii.

Zamiast trzeciej lektury polecam wyprawę do kina na animację „Spider-Man Uniwersum”. Trajler wygląda fajnie wizualnie, zapowiada też sporo humoru.

Sama fabuła opowiada o Pajęczakach z różnych wymiarów, którzy muszą zjednoczyć się, żeby wygrać z wrogiem. Niby nic oryginalnego, ale jeśli wziąć pod uwagę ile i jak bardzo różnorodnych postaci zakładało kostium Spider-Mana, to można wykrzesać z tego sporo ciekawych sytuacji.

Royal City. Krewni
Jeff Lemire
Non Stop Comics 2018

Staruszek Logan. Strefa wojny
sc. Brian Michael Bendis, rys. Andrea Sorrentino, kol. Marcelo Maiolo
Egmont 2018

Spider-Man Uniwersum
reż. Bob Persichett, Peter Ramsey, Rodney Rothman
UIP 2018

-->