Wystawa „Czuję coś. Nie wiem co.”

Już dziś rusza wystawa „Czuję coś. Nie wiem co.” w miejscu Projektów Zachęty. To Twórcza wymiana artystyczna między Polską a Rumunią.

Wystawa opiera się na kilku powiązanych ze sobą wątkach tematycznych. Będziemy mogli zauważyć związek pomiędzy naturalnymi ekosystemami i ingerencją człowieka. Wyobrażenie hybrydalnych, antropomorficznych istot jako przedłużenie wielu aspektów ludzkiego istnienia oraz aktywistyczne i ekologiczne gesty artystów wobec środowiska, miasta, i zmian społecznych.

Projekt prezentuje zestawione w dialogu dzieła grupy rumuńskich i polskich twórców młodego i średniego pokolenia. W wystawie udział bierze sześć artystek i para artystów z Timişoary: Lera Kelemen, Ana Kun, Andreea Medar, Carmen Nicolau, Pusha Petrov & Miki Velciov, Sorina Vazelina oraz sześcioro polskich artystów: Zofia Gramz, Janusz Łukowicz, Paulina Pankiewicz, Anna Siekierska, Mikołaj Szpaczyński i Marta Węglińska.

Artyści inspirację czerpią intuicyjnie z natury i dzikiej przyrody. Ich celem jest budzenie osobistego i kolektywnego sumienia świadomego kwestii, które definiują ludzką egzystencję w dzisiejszym wyczerpanym antropocentrycznym środowisku.

Miejsce Projektów Zachęty

2.07–12.09.2021

Gałczyńskiego 3

wtorek-niedziela

12:00-20:00 – wstęp wolny

Zdjęcia: Materiały prasowe

-->