Wybieramy najlepszą okładkę 2018 roku!

Konkurs 3030 - plakat

Już po raz piąty odbywa się Konkurs 30/30 na najlepszą okładkę płytową. Tym razem z wystawą w prestiżowej Galerii Sztuki Starego Browaru w Poznaniu i finałem podczas kwietniowego festiwalu Spring Break. Zgłoszenia można wysyłać do 31 stycznia!

Przez pięć ostatnich lat Konkurs 30/30 zdążył na dobre wpisać się w kalendarz grafików, ale także muzyków i wydawców muzycznych. Co roku wiosną spośród stu kilkudziesięciu prac, jury wybiera finałową 30-tkę, która jest prezentowana na wystawie pokonkursowej.

W tym roku przestrzeń wystawy zasługuje na szczególne podkreślenie, bo ta odbędzie się w Galerii Sztuki Starego Browaru i potrwa od 29 marca do 28 kwietnia. W piątek 26 kwietnia, w trakcie festiwalu Spring Break poznamy werdykt jury i zwycięzcę nagrody głównej w wysokości 5000 zł. W jury zasiądą między innymi Rosław Szaybo – legendarny już autor ponad 2000 okładek, w tym dla The Clash, Janis Joplin, Carlosa Santany czy Eltona Johna oraz Ryszard Kaja – znakomity malarz i plakacista, którego możecie znać z serii „Polska”.

Konkurs 3030

Samej wystawie będzie towarzyszyć szereg wydarzeń, od spotkań z czołowymi grafikami, przez panele i koncerty. To wszystko już od 29 marca w Galerii Starego Browaru. Tymczasem pozostał ostatni tydzień zgłaszania prac, do czego gorąco namawiamy grafików, muzyków i wydawców. Więcej informacji szukajcie TUTAJ  i pod adresem
ewelina.muraszkiewicz@wm.poznan.pl .

-->