Wkrótce ruszają Konteksty – festiwal przekraczający granice sztuki

Festiwal Konteksty
źródło: materiały prasowe

W dniach 21 – 25 lipca w Sokołowsku odbędzie się 7. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Efemerycznej Konteksty. Podczas imprezy zobaczymy ponad 40 artystów z całego świata. Wśród nich będzie przedstawicielka sztuki feministycznej Valie Export z Austrii, prekursor sztuki performance w Polsce, Zbigniew Warpechowski i Bruce Barber – interdyscyplinarny artysta kanadyjski, którego prace można było zobaczyć m.in. na biennale w Paryżu czy Sydney. Ponadto prowadzone będą działania perfomatywne, realizacje dźwiękowe, instalacje, interwencje w przestrzeń publiczną, otwarta scena dla młodych twórców, projekcje i wystawy. Organizatorem festiwalu jest Fundacja In Situ.

Festiwal Konteksty

Tegoroczna edycja Kontekstów dedykowana jest legendarnemu galerzyście i historykowi sztuki, Andrzejowi Mroczkowi, a jej tematem przewodnim jest enigmatyczne „Tak to jest”. Z tematem przewodnim festiwalu zmierzą się zaproszeni do Sokołowska światowej sławy artyści, performerzy, filmowcy i muzycy, w tym m.in. Ewa Partum, Franzisca Siegrist, Zbigniew Warpechowski, Alastair Mac Lennan czy duet Bean – Lounder.

Na Kontekstach Zobaczymy również instalację Joanny Rajkowskiej i realizację dźwiękową Ralfa Petersa z grupy KorperSchlaffKlang. Ponadto w programie festiwalu znalazła się filmowa retrospektywa twórczości Valie Export – wybitnej artystki intermedialnej, czołowej przedstawicielki sztuki feministycznej, performerki i akcjonistki (po projekcji spotkanie z artystką). Będzie można zobaczyć również filmy z londyńskiego LUXa. A to nie wszystko – w planach wystawa dokumentująca działalność kultowej galerii Labirynt oraz przegląd działań młodych twórców, którzy zaprezentują się na Kontekstach w ramach Platformy Otwartej.

Więcej o festiwalu: www.contexts.com.pl

Dodaj komentarz

-->