Wirtualny festiwal komiksu

wirtualny festiwal komiksu

Z powodu pandemii COVID-19 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi odbędzie w listopadzie w formie on-line.

Wirtualny festiwal komiksu

Jeszcze przed atakiem koronawirusa SARS-Cov2 planowano 31. edycję komiksowego festiwalu w Łodzi na koniec września. Pandemia pokrzyżowała te plany, ale organizatorzy przygotowali specjalną platformę, na której 14. i 15. listopada 2020 roku odbędzie się wirtualny festiwal. Impreza będzie biletowana. Zmiany jej formuły podyktowana jest względami bezpieczeństwa.

Pierwszymi potwierdzonymi gośćmi są Bill Sienkiewicz (rysownik „Elektry”), Grzegorz Rosiński (rysownik „Thorgala”), Zbigniew Kasprzak (autor „Halloween Blues”) i Jakub Rebelka (rysownik „Judasza”), który przygotował plakat tegorocznej cyberedycji. Głównym wydarzeniem ma być przedpremierowe spotkanie z twórcami gry Cyberpunk 2077, która od kilku lat powstaje w CD Projekt.

Na razie nie ma szczegółów dotyczących programu ani specjalnej platformy, na której będzie dostępny festiwal.
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi jest największego tego typu imprezą w Europie Środkowo-Wschodniej. Rocznie odwiedza go około 20 tysięcy osób. Warsztatom, prelekcjom, spotkaniom autorskim i targom towarzyszą wystawy i rozdanie nagród branży komiksowej.

-->