Warszawskie autobusy, tramwaje, pociągi i metro jeżdżą już z nowym logo

źródło: ztm

Wyczekujący na przystankach po świętach i sylwestrze mieszkańcy stolicy, na pewno zwrócili uwagę, że w ich środkach komunikacji coś się zmieniło. W trasę ruszyły bowiem pierwsze pojazdy, oznaczone nowym logotypem Warszawskiego Transportu Publicznego.

Symbol, w postaci litery „t” z ogonem syrenki został wybrany w drodze opisywanego przez nas niedawno konkursu. Jak można przeczytać na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie, logotyp w „jednoznaczny sposób identyfikuje usługi transportowe organizowane przez m. st. Warszawę, a także całą komunikację miejską i poszczególne środki transportu publicznego”.

Nowe logo jest wprowadzane stopniowo, ale opatrzonych nim pojazdów na ulicach i torowiskach jest już naprawdę sporo. Symbol widoczny jest też na stronie internetowej ztm. Choć „t” z ogonkiem faktycznie unifikuje oznaczone dotychczas w bardzo różny sposób pojazdy, to jego kolorystyka jest różna – w niektórych miejscach jest biało-czerwone, w innych czerwone czerwono-żółte. Nie mniej w najbliższym czasie logotyp ma się pojawić także m.in. na biletach, elementach systemu informacji pasażerskiej, rowerach publicznych i parkingach P+R. 

źródło: ztm

źródło: ztm

źródło: ztm

źródło: ztm

źródło: ztm

źródło: ztm

4 komentarze

Dodaj komentarz

-->