W Japonii otworzono samochodowy dom strachu. Chętnych jest tyle, że trzeba robić losowanie

tokio garaż trachu
Fot: kowagarasetai.com/

Koronawirus przywrócił modę na kina samochodowe, w Warszawie odbędzie się „samochodowy” koncert. No to, czemu nie pójść o krok dalej i…

Samochodowy dom strachu

Japończycy to absolutni eksperci od zaskakiwania wszystkich. Ostatni opisaliśmy o anime poświęconej prezerwatywom. Teraz pora na inny nietypowy pomysł z Kraju Kwitnącej Wiśni. W Tokio powstał pierwszy dom strachów typu „drive in”. Jest to nic innego jak garaż w dzielnicy Higashi Azabu .

tokio garaż trachu

Fot: kowagarasetai.com/

Zgodnie z oficjalną historyjką przygotowaną przez pomysłodawców wystarczy podjechać pod garaż i zatrąbić trzy razy klaksonem. Resztę historii poznaje się po wjechaniu do garażu (emitowana jest ona przez radio samochodowe, dzięki systemowi podobnemu do tych wykorzystywanych w kinach samochodowych). Dodatkową atrakcją jest to, że samochód otaczany jest przez hordy głodnych zombie, które chętnie zjadłyby mózg widza, ale pamiętają o tym, że jednak mamy koronawirusa i nie wolno zbyt zbliżać się do samochodu.

tokio drive in haunted house

Fot: kowagarasetai.com/

Garaż ma być czynny przez dwa dni: 4 i 5 lipca. Przygotowano też opcję dla osób niemających samochodu (w garażu czeka na nie specjalny van). Koszt imprezy: 8,000 jenów (~75$). Bilety już wyprzedano, ale obywatele Japonii mogą jeszcze wziąć udział w specjalnej loterii, w której o wygrania są ostatnie wolne miejsca.

Tu możecie się zapoznać ze stroną projektu

-->