Viralowy teledysk “Gosh” od Jamie XX

jamie xx

Pod koniec maja minął dokładnie rok od premiery debiutanckiego albumu „In Colour” Jamiego xx. Brytyjski producent nie zaprzestaje promowania swojego wydawnictwa i ujawnia kolejny teledysk. Jest hipnotyzujący!

Jest to drugi teledysk do kawałka “Gosh”. Pierwszy powstał w zeszłym roku. Był prostym, klimatycznym klipem składającym się z kosmicznych ujęć NASA. Drugi wyreżyserowany został przez Romaina Gavrasa, kontrowersyjnego reżysera znanego ze współpracy z takimi artystami jak M.I.A (“Bad Girls”, “Born Free”) Justice („Stress”, ” Civilization”), czy Jay Z i Kanye West („No Church In The Wild”).

jamie1

W klipie “Gosh” wzięło udzał ponad czterystu statystów. Ukazany świat przyszłości magnetyzuje i zadziwia – warto zwrócić uwagę na to, że teledysk został nagrany bez zaawansowanych efektów specjalnych. Nakręcony został w chińskim mieście Tianducheng, w której występuje 354-metrowa replika wieży Eiffla.

Jamie xx wraz z Romy Croft i Oliverem Simem od dłuższego już czasu pracuje nad nowym krążkiem grupy The xx. Nie możemy się doczekać! Data jego premiery wciąż jednak pozostaje nieznana.

399 komentarzy

Dodaj komentarz

-->