U2 wydało nowy darmowy album

Z okazji ogłoszenia iPhone’a 6 Apple razem z U2 przygotowało niemałą niespodziankę dla użytkowników iTunesa – każdy z nich otrzyma darmową kopię nowej płyty zespołu „Songs of Innocence”. Release jest określany mianem „Największego Muzycznego Release w historii” ponieważ prawie pół miliarda użytkoników iTunesa będzie miało dostęp do 11 piosenek z płyty.

„Od początku U2 chcieliśmy, aby jak najwiecej ludzi miało dostęp do naszej muzyki. Wskazuje na to nawet nasza nazwa, dlatego dzisiejszy dzień jest wyjątkowy. Jeden z najbardziej osobistych albumów jakie napisaliśmy trafił do 500 milionów ludzi jedynie poprzez naciśnie przycisku ‚wyślij’. Gdyby tylko pisanie piosenek było tak proste” powiedział Bono.

„Jest to bardzo ekscytujące, że ludzie którzy nie znają U2, albo nie słuchają rocka będą mieli szansę sprawdzić tę płytę. Praca z Apple to zawsze świetna sprawa. [Apple] Chce zasze robić coć czego nikt nie wcześniej nie dokonał”

„Songs of Innocence” będzie dostępne za darmo jedynie przez 5 tygodni, a za produkcje płyty odpowiadał m.in. Danger Mouse. Włączajcie iTunesa i łapcie swoją kopię.

Dodaj komentarz

-->