U n i c o r n czyli nasz Typ 2020 zaprasza na Chłodną

U n i c o r n to jeden z naszych typów na rok 2020. To co robi jednoosobowa agencja koncertowa zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na możliwość zobaczenia artystów, których do Warszawy i Polski nie zaprasza nikt inny.

Sprawdź co piszemy o U n i c o r n booking w najnowszym Aktiviście.

 

U n i c o r n i Trzy Szóstki zapraszają na małe święto muzyki elektronicznej w nostalgicznym klimacie imprez rodem z Piotrkowa Trybunalskiego. Spontaniczne wydarzenie jest wynikiem przyjaźni nawiązanych na jednej z edycji PiotrkOFF art festiwal, wydarzenia organizowanego przez Karolinę Pietras w Piotrkowie. U n i c o r n dzieliła wówczas scenę z Palmer Eldritch i Luksją Sound, występując ze swoim projektem SKY, a za oprawę VJ-ską odpowiadała adyszk. Członkowie Felocai pochodzą z Piotrkowa i również znaleźli się w line-upie tego pamiętnego wydarzenia, a cozy moss swoje ostatnie koncerty, zupełnie przypadkiem, grywa z artystami wydającymi w Trzech Szóstkach. W sobotę na Chłodnej przywołamy warszawiakom klimat szalonych i niezapomnianych piotrkowskich nocy.

Palmer Eldritch to duet producencki założony w 2011 roku przez Rafała Samborskiego i Piotrka Markowicza. Inspiracje grupy są rozległe: od hip-hopu, przez krautrock, rock psychodeliczny i ambient, kończąc na shoegaze’ie czy techno. Jednym z aspektów twórczości duetu jest tworzenie muzyki do filmów krótkometrażowych. Duet pracował m. in. nad filmami “Olbrzym” oraz “Colaholic” w reżyserii Marcina Podolca. Ich występy na żywo przybierają formę setu, łączącego zalety live-actu w duchu współczesnej elektroniki, z graniem na żywych instrumentach. Jednocześnie muzycy nie uciekają od improwizacji.

 


Felocai
to skromny i tajemniczy projekt, który na swoim koncie ma dopiero trzy koncerty, a sobotni koncert będzie ich debiutem w Stolicy. Tak piszą o sobie: „Tworzymy muzykę elektroniczną. Chcielibyśmy powiedzieć Państwu dokładniej, jaką muzykę tworzymy, jednak, jeżeli mielibyśmy być szczerzy, to sami nie jesteśmy w stanie określić, jaki to jest gatunek. Ludzie mówią o nas jako o zespole tworzącym “downtempo”, “synthwave”, “space ambient” i “acid house”. To tylko tagi przypisane przez ludzi, którzy znają się na tym bardziej niż my i być może faktycznie są prawdziwe, my jednak Wam o tym nie powiemy. Możemy tylko zaprosić Was na nasz koncert”.

cozy moss tworzą Klaudia i Maciej. Fascynacja produkcją muzyczną u obojga pojawiła się podczas przygody w Berlinie. Choć są to dwie osobne historie, połączyły się w jedno, żeby trwać w warszawskich warunkach. Po dwóch latach przerwy, wrócili koncertem w Chmurach, supportując Agus (Trzy Szóstki). Później zagrali w Pogłosie na zaproszenie Hanako, a w sobotę zawitają na Chłodną 25 stęsknieni za hałasem. Oboje zaczęli w październiku szkołę produkcji przy Instytucie, żeby w 2020 nadrobić trochę szumu/puku/trzasku. 6 stycznia wypuścili pierwszy oficjalny singiel pt. „płonę”.

Klaudia (peciara) pierwsze kroki z elektroniką stawiała na niemieckich festiwalach patrząc na ręce i dośpiewując do setów podczas performansów grupy St. Vito. Od lat zmaga się z depresją i z zaburzeniami osobowości typu borderline, dlatego w swoich tekstach opowiada o chwilowych wydarzeniach, związanych z jej stanami chorobowymi. Pisze o tym także na Instagramie jako @selfie_sadness. Jest performerką, można ją czasami zobaczyć w teatrze. Wszystkie te sprawy mieści w ciele, które wyrzuca całą swoją ekspresję podczas koncertów cozy moss. Kiedyś nauczyciel śpiewu powiedział jej, że połowa ludzkości będzie ją kochać, a druga nienawidzić.

Maciej zaczynał od gitary i perkusji, ale jego miłość do muzyki klubowej i ciemnych sfer głowy zaowocowała zabawą z dźwiękami elektroniki. W zaciszu swojej kawalerki komponuje i produkuje techno, ambient i dekonstrukcję. Najbardziej lubi hałas i dobre wizualizacje. Czerpie z każdego gatunku muzyki i jest mistrzem nastrojowych wstawek.

cozy moss grają trochę między gatunkami. Niektóre tracki to wokalne techno, żeby zaraz zagrać liryczną balladkę z synthem w roli głównej.

Luksja Sound to duet DJ-ski, zorientowany na taneczne łubudubu, szybkie tempo i częste zmiany stylistyczne. Post-klubowe struktury, afrykańskie i latynoskie rytmy, ikoniczne polskie bangery – ważne, żeby pokręcić dupką i wywołać uśmiech na twarzy. Na swoim funpage’u starają się także polecać fajną i różnorodną muzykę oraz prowadzą serię gościnnych podcastów. W ich żyłach płynie soplica pigwowa wymieszana z monsterkiem mango. W sobotę na Chłodnej Luksja Sound rozgrzeje nasze serca przed koncertami i doprowadzi do ich palpitacji na afterze.

Adyszk to graphic/motion designerka i Vj-ka, członkini kolektywu Visual Family Collective oraz współtwórczyni wydarzeń cyklicznych spod szyldu „Duel”, gdzie tworzy oprawę graficzną oraz vizualną na eventach. Ma na koncie takie festiwale jak Audioriver, Upper Festival, Sanatorium Dźwięku, L’tronica czy PiotrkOFF art festival (jako rodowita członkini). Prace vizualne tworzy wykorzystując swoje własne materiały, bazując na geometrii, rysunku, kolażu oraz świecie zarówno makro, jak i mikro.

Palmer Eldritch + Felocai + cozy moss + Luksja Sound DJs + adyszk VJ
25.01 (sobota) | Chłodna 25 (WWA)
EVENT FB
wstęp: 20 zł
start: 
20:30
mood: 
trip-hop / kraut / techno / shoegaze / synthwave / acid house / spacebient / electronic / melancholic / downtempo / wixa

-->