Sztuka na pomoc bezdomnym zwierzętom – kolejna edycja wernisażu psich portretów Michała Torzeckiego

Wernisaż charytatywny pod  hasłem „Sztuka pomagania czworonogom” odbędzie, się 27  sierpnia w Centrum Praskim Koneser. Jak zawsze będzie można kupić portrety psów ze schroniska i gadżety z ich podobiznami. To niepowtarzalna okazja, aby poznać czworonogi osobiście, a także rozpocząć proces adopcyjny. Zebrane środki zostaną przekazane na rzecz Schroniska w Korabiewicach Viva. 

Win:Win to wspólna inicjatywa artysty Michała Torzeckiego i firmy technologicznej Daftcode. Torzecki maluje portrety psich podopiecznych Schroniska w Korabiewicach Viva, które następnie warszawiacy mają szansę podziwiać podczas wyjątkowego wernisażu. 

 Wierzę, że sztuka ma ogromną moc czynienia dobra, dlatego cieszę się, że już po raz szósty organizujemy z Daftcode Win:Win. – komentuje Michał Torzecki. – Sytuacja schronisk w Polsce zawsze była ciężka, ale inflacja i wojna w Ukrainie nałożyły na nie dodatkowe obciążenia, dlatego każda cegiełka jest na wagę złota. W poprzednich edycjach zebraliśmy łącznie 187 tysięcy złotych i jestem przekonany, że w tym roku również Polacy pokażą, że los bezdomnych zwierząt nie jest im obojętny – dodaje artysta.

Poza kupnem obrazów i adopcją możecie wspomóc schronisko bezpośrednimi darowiznami lub poprzez zakup gadżetów dostępnych w dniu wydarzenia: sitodruków, pinów, toreb czy kubków z charakterystycznymi mordkami psów autorstwa Torzeckiego. Poza czarno-białymi podobiznami znanymi z poprzednich edycji pojawią się też wersje kolorowe. 

Wernisaż odbędzie się w Centrum Praskim Koneser, choć tym razem w odświeżonej formule. Michał Torzecki i wolontariusze z Korabiewic spotkają się z warszawiakami w sobotę 27 sierpnia w godzinach 15:00-20:00 w otwartej przestrzeni Placu Konesera. Wydarzenie będzie miało charakter festiwalu rodzinnego, dlatego organizatorzy zachęcają, rodziców do przyjścia z dziećmi. Organizatorzy proszą, aby nie przyprowadzać swoich czworonogów na wydarzenie. Na miejscu będą psy do adopcji, a inne zwierzęta mogą być dla nich niepotrzebnym stresem.

Zdjęcia: Materiały prasowe 

-->