Syndrom Paryski nie śpi

Syndrom Paryski nie śpię

Syndrom Paryski – poznańska indie-rockowa lokomotywa wydała trzeci singiel promujący swój debiutancki longplay “Małe Pokoje w Dużym Mieście”, który ukaże się nakładem Peleton Records 23 kwietnia 2021 r. Kawałek nazywa się “Nie Śpię” i towarzyszy mu teledysk zrealizowany przez sam zespół.

Syndrom Paryski “Nie Śpię”

“Nie Śpię” to kolejny przebojowy kawałek zespołu, który w 2020 r. podbił prestiżowe playlisty w serwisach streamingowych piosenkami “Twarz” i “Letnie Noce”. Poznaniacy mają za sobą także kilka EPek i wiele żywiołowych koncertów zagranych w całej Polsce. Na debiutancki longplay czeka dynamicznie rosnąca grupa fanów kapeli.

Sami artyści opisują ją w następujący sposób: „Małe pokoje w dużym mieście” rodziły się powoli od listopada 2019 w nieistniejącej już, ale bardzo ważnej dla poznańskiej sceny salce na ulicy Kolejowej. Rok z haczykiem ciągłej rozkminki i pracy zaowocowały wydawnictwem na którym zderzyły się wszystkie nasze inspiracje i temperamenty. Na płycie znajdziecie 9 słodko-gorzkich utworów o dorastaniu w metropolii, niespełnianiu własnych oczekiwań, natłoku myśli i bujaniu w obłokach.”

Piosence towarzyszy teledysk, który (kolejny już raz) zrealizowali sami muzycy zespołu. “Nie Śpie” idzie pod tym względem w ślady dwóch pozostałych singli promujących płytę, która po długim oczekiwaniu okaże się już w kwietniu nakładem warszawskiego Peleton Records.

“Syndrom Paryski to zdecydowanie jeden z najciekawszych i najbardziej pracowitych zespołów na polskiej scenie niezależnej. Znamy się bardzo dobrze od dawna, zagraliśmy razem kilka koncertów, na wielu też się widywaliśmy, a oni dalej potrafią nas zaskoczyć pomysłami na samą muzykę, ale także wszelkie aktywności z nią związane. Samodzielnie zrealizowany klip do “Nie Śpię” jest tego doskonałym dowodem, ale to tylko wierzchołek góry lodowej, jaką z chłopakami przygotowujemy w tym roku. Polski “niezal” jeszcze czegoś takiego nie widział!” – mówią szefowie młodej warszawskiej wytwórni.

 

Płyta jest już dostępna w przedsprzedaży na stronie Peleton Records.

-->