Startuje Festiwal Demakijaż – najlepsze filmy o kobietach za darmo w sieci

Demakijaż Festiwal
Fot: materiały prasowe

Francja wytypowała pięć filmów, które będą reprezentować kraj w walce o Oscara 2021 w kategorii Najlepszy film międzynarodowy. Na liście “My dwie” Filippo Meneghettiego! Dziś, za darmo możecie go zobaczyć w ramach Festiwalu Demakijaż na platformie Outfilm.pl!

Festiwal Demakijaż 2020

Rok 2020 w świecie festiwali filmowych z pewnością przejdzie do historii jako rok sporych zmian. Wiele spośród nich odwołało swoje tegoroczne edycje, niektóre odbyły się w formie hybrydowej – łącząc pokazy filmowe z pokazami online, a inne przeniosły się w całości do internetu, umożliwiając widzom z całego kraju dostęp do selekcji festiwalowej.

Jeden z takich festiwali – odbywający się w pełni online – rozpoczyna się właśnie na platformie Outfilm. Co ciekawe, jest całkowicie darmowy! Co to oznacza? Wszystkie filmy z selekcji festiwalowej są dostępne online bez żadnych opłat! Co to za festiwal?

Demakijaż Festiwal

Fot: materiały prasowe

“Demakijaż” to Festiwal Kina Kobiet. Zobaczycie na nim filmy fabularne i dokumentalne z całego świata, a w nich talent, siłę i determinację kobiet po obu stronach kamery. Festiwal zmywa sztuczne obrazy kobiet, które widzimy w prasie, reklamach, serialach i filmach. Prezentujemy tu bogatszy i bardziej zróżnicowany obraz kobiecości – to kobiety, które żyją w innych częściach świata, mają różne doświadczenia, światopoglądy czy wyznania. Będzie świetnie zobaczyć tę różnorodność na ekranie.

Demakijaż Festiwal

Fot: materiały prasowe

5. edycja “Demakijażu” w tym roku odbywa się w czasie szczególnie niespokojnym – zarówno ze względu na sytuację epidemiczną, jak i to, co dzieje się wokół ciał, umysłów i emocji kobiet w Polsce. Hasłem tegorocznej edycji jest ciało. Widzimy je jako pole nieustannej walki, jako nośnik zmiany, jako źródło przyjemności, lęku i pytań – między innymi o tym są filmy, które proponujemy w tym roku.

Demakijaż Festiwal

Wszystkie filmy w ramach Festiwalu Demakijaż dostępne będą na Outfilmie bezpłatnie dla wszystkich użytkowniczek/-ków na stronie Outfilm.

-->