Festiwal HER Docs w odsłonie online

festiwal filmowy herdocs

HER Docs ONLINE to digitalowa odsłona HER Docs Film Festival – festiwalu twórczości filmowej kobiet, którego pierwsza (fizyczna) edycja odbyła się 6-10 marca tego roku w warszawskiej Kinotece.

HER Docs ONLINE

Program HER Docs ONLINE online obejmie pięć pełnometrażowych filmów dokumentalnych. Trzy z nich to niezaprzeczalne hity pierwszej, tegorocznej edycji HER Docs Film Festival. Dwa pozostałe tytuły pokazane zostaną premierowo.

ewa nie chce spać her docs

“Ewa nie chce spać”

Pięć filmów w programie to pięć różnorodnych historii z całego świata oraz pięć wyjątkowych reżyserek, które tym razem zabiorą nas w podróż m.in. do Berlina, Iranu, Rwandy, Korei Płd., a nawet na odległe antypody. Każda z tych historii jest inna i na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że nic je nie łączy. Jednak filmy te wybrałyśmy przede wszystkim ze względu na ogromną wyjątkowość i bijącą z ekranu siłę ich bohaterek, a także wrażliwość reżyserek w ich obrazowaniu. Mnogość tych perspektyw jest również najlepszym dowodem na to, co tak bardzo lubimy podkreślać w rozmowach i wywiadach – kino kobiet może być absolutnie o wszystkim.

Wyspa głodnych duchów her docs

“Wyspa głodnych duchów”

Filmy będą dostępne dla polsko i angielskojęzycznej publiczności na terenie całej Polski w dniach 21-25 listopada 2020 roku na stronie  OneStage.pl

-->