Spotkanie z Wydawnictwem Czarne: Konstanty Usenko

Pora na kolejne spotkanie z autorami Wydawnictwa Czarnego.  Spotkanie, które wyjątkowo nie będzie dotyczyło w 100% literatury.

Tym razem Wolskie Centrum Kultury zaprosiło do siebie Konstantego Usenkę – muzyka znanego m.in. z zespołów Super Girl Romantic Boys i 19 Wiosen, dziennikarza i pisarza, znawcę rosyjskiego undergroundu, autora książek „Oczami radzieckiej zabawki” i „Buszujący w barszczu”, wydanych przez Wydawnictwo Czarne.

Tematem spotkania będzie rosyjski rap na tle przemian społecznych i pokoleniowych we współczesnej Rosji a także analogie do polskiego rapu i polskiej rzeczywistości.
Dodatkową atrakcją będzie pokaz rosyjskich teledysków hip hopowych z polskimi napisami.

Spotkanie poprowadzi Marcin Flint, znawca polskiej scenynhip- hopowej, dziennikarz współpracujący z takimi mediami jak CGM, Gazeta Magnetofonowa, Ultramaryna czy Interia.Pl

Wydawnictwo Czarne powstało w 1996 roku i jest prywatną, niezależną oficyną wydawniczą. Specjalizuje się w literaturze faktu, eseistyce oraz polskiej i światowej prozie. W obszarze jego największych zainteresowań znajduje się współczesny reportaż, w jego rozmaitych odsłonach tematycznych i gatunkowych, literatura podróżnicza, dokumentalna, biografie i książki historyczne.

28.01, godz. 19:00
Otwarta Kolonia, ul. Górczewska 15
wstęp wolny

EVENT FB

-->