SoundCloud grozi upadek. Na ratunek rusza deadmau5

źródło: Deadmau5

Kanadyjski DJ oraz producent muzyki progressive i electro house podzielił się na swoim Twitterze pomysłem na uratowanie portalu SoundCloud. Działająca od 2007 roku społeczność internetowa dla artystów, służąca do dzielenia się muzyką, ma ostatnio spore problemy. Firma, która w lipcu 2013 roku miała zarejestrowanych 40 milionów użytkowników, musiała zwolnić 40 procent swoich pracowników i zamknąć dwa międzynarodowe biura – w Londynie i San Francisco. Wszystko z powodu cięcia kosztów.

Zdaniem deadmau5a, wartością portalu są zarejestrowani użytkownicy i to właśnie “tej bazy pożądają wytwórnie płytowe”. Według niego przy obecnym stanie rzeczy możliwe są dla SounClouda dwa scenariusze – albo kupi go ktoś, kto zaoferuje najwięcej, albo portal upadnie. W obydwu przypadkach nie skorzystają na tym niezależni artyści.

Muzyk ma więc własny plan, który zakłada przemienienie SoundCloud z serwisu do słuchania, w stronę, na której niezależne wytwórnie płytowe mogą szukać nowych artystów. Swoją strategię opisał w kilkunastu tweetach przyznając jednak na końcu, że choć “mógłby sam zebrać zespół i uratować Soundcloud”, nie ma sensu “sprzątać bałaganu po kimś innym”. Firma powinna jednak poważnie zainteresować się jego weekendowymi internetowymi wynurzeniami – ma deadmau5 ma sporo racji.

1 komentarz

Dodaj komentarz

-->