Słuchamy nowej płyty Lady Gagi!

lady gaga nowa płyta

Dziś swoją premierę ma piąty album Lady Gagi. Dotychczas fani Lady Gagi mogli usłyszeć pochodzące z niego utrzymany w rockowym klimacie utwór „Perfect Illusion” i spokojną balladę zatytułowaną „Million Reasons”. Teraz możemy płytę usłyszeć w całości. Gościnnie usłyszymy na niej między innymi takie gwiazdy jak Kevin Parker, Father John Misty, Florence Welch, Beck, Mark Ronson i Kevin Parker.

Lady Gaga w wywiadzie z Entertainment Weekly mówi:

Podczas nagrywania “Joanny” odkryłam milion nowych rzeczy o sobie, o tym, czego pragnę chcę i kim chcę być. Ale, co najważniejsze, znalazłam rzeczywiście miejsce lokowania bólu i cierpienia, którego nie umiałam schować. Tp nie zawsze to, co ludzie chcą usłyszeć. Chcą miłych, landrynkowych piosenek, jak “Just Dance”, “Bad Romance” i, oczywiście, jak najbardziej to rozumiem. Ja chętnie to dam. Niemniej jednak już w “Artpop” niektóre piosenki, takie jak “Dope” pokazywały moją ciemniejszą stronę zawinięta w kolory. To nie zawsze to, co ludzie chcą zobaczyć. Chcą kolorów, perfekcji, a mnie coraz bardziej przyciąga ciemność i niedoskonałości.

Już “A-Yo” był sporym zaskoczeniem. Piosenkarka zainspirowała się klimatem country. Współautorką numeru jest amerykańska gwiazda tego gatunku, Hillary Lindsey.  Teledysk z nagą Lady Gagą kilka dni temu narobił w sieci sporego zamieszania. Naturalna Gaga wystąpiła też podczas sesji zdjęciowej dla “T: The New York Times Style”. Czy to definitywny koniec strojów z plastiku, niebotycznie wysokich butów i sukienek z mięsa? Najprawdopodobniej tak!

gaga, joanne

A jak brzmi całą płyta? Czy jest zapowiadanym przełomem, komponującym się ze zmianą wizerunku Lady Gagi, która postanowił postawić na naturalność? My, póki co, zapętlamy “Dancin’ In Circles” i balladę “Million Reasons”. Posłuchajcie sami!
Cała tracklista dostępna do przesłuchania tutaj.

600 komentarzy

Dodaj komentarz

-->