W sieci ukazał się nowy teledysk Dawida Podsiadły do numeru “Forest”

Dawid, ostatnio zaprezentował się nam jako dresiarz. W teledysku “W Dobrą stronę” pali, pije, zdradza i zostaje pobity. Tekst i obraz są nierozerwalne i dobiły już do 10 mln odsłon na Youtubie. Trasa koncertowa wyprzedała się prawie w całości jeszcze przed pierwszym koncertem, w ilości biletów niemałej bo 20 000 tyś. Przyszedł czas na zastępce klipu, czyli drugi singiel „Forest” z płyty “Annoyance and Disappointment”

Jak wskazuje tytuł, kawałek inspirowany jest postacią Forresta Gumpa, bohatera książki Winstona Grooma, szerzej znanego z filmu Roberta Zemeckisa. Historia tego bohatera była również inspiracją dla twórców klipu: Sebastiana Pańczyka ze studia Dobro – pomysłodawcy klipu i twórcy pietrwszej wersji scenariusza oraz Bartka Kaczmarka – reżysera.

„Naturalnym wydawało mi się, żeby w treści wideoklipu odnieść się do Forresta. W najbardziej prosty i umowny sposób. Proste pomysły w takim wideoklipowym formacie mają fajną siłę. Można by powiedzieć, że podobnie jak Forrest, scenariusz tego klipu jest lekko autystyczny.” – zdradza Sebastian Pańczyk – “Lubię, kiedy fabuła wideoklipu ma wymiar symboliczny. Fajnie, kiedy widz ma szanse dopowiedzieć sobie swoją historię. Że historia, którą my mu proponujemy nie jest zamknięta. Mam wrażenie, że to na poziomie scenariusza się udało”.

Dawid Podsiadło zdradza, jak przebiegała praca na planie klipu: “Udało nam się zrealizować klip w założonym czasie, chociaż mieliśmy go niewiele, a pomysł był bardzo trudny realizacyjnie, zwłaszcza ze względu na obecność psów, które odgrywają kluczową rolę w klipie. Mieliśmy po drodze sporo przygód, ale ostatecznie wystarczyły trzy dni, żeby zakończyć prace z dużą satysfakcją i uśmiechem. Chociaż w trakcie wszyscy sporo się nabiegaliśmy i zmarzliśmy solidnie”

Produkcja klipu: Dobro (kreatywne studio produkcyjne należące do Platige Image)
Postprodukcja: Platige Image
Scenariusz: Sebastian Pańczyk, Bartek Kaczmarek
Reżyser i autor zdjęć: Bartek Kaczmarek

Dodaj komentarz

-->