SEZON JUBILEUSZOWY: 50 LECIE STUDIO

W jubileuszowym sezonie 2021/2022 STUDIO obchodzi setną rocznicę urodzin Józefa Szajny i pięćdziesięciolecie powstania teatru. Planowane jest 9 premier, w tym prapremiera sztuki Doroty Masłowskiej, rozszerzenie międzynarodowego projektu Open Studios, które zakończy się w maju.

Józef Szajna swoją koncepcję sztuki rozwijał po doświadczeniu wojny i obozu. Jego spektaklom, performansom i wydarzeniom z pogranicza sztuk od początku jego dyrekcji w Teatrze Studio przypisana była konkretna funkcja. Sztuka była po to, żeby sprawdzić, czy i jak po tak nieludzkich doświadczeniach można jeszcze być człowiekiem. Dzisiejsze STUDIO teatrgaleria jest kontynuacją tej tradycji, miejscem szukania form dla teatru przyszłości.

STUDIO teatrgaleria stawia na program edukacyjny. Scena Modelatornia stanie się pracownią dla grupy aktywistek i aktywistów z organizacji Extinction Rebellion (XR). Jest to ruch obywatelskiego nieposłuszeństwa, który rozwija kulturę regeneracyjną, charakteryzującą się wzajemną troską, komunikacją bez przemocy i budowaniem niehierarchicznych struktur.

Jednym z kluczowych wydarzeń w sezonie 2021/2022 będzie prapremiera musicalu na podstawie tekstu Doroty Masłowskiej „Bowie w Warszawie” w reżyserii Marcina Libera (premiera 18 grudnia 2021) do którego muzykę skomponuje Macio Morreti.

Zapowiedź sezonu znajdziecie na stornie teatru. Sezon jubileuszowy – Teatr Studio

-->