Spektakl: Trzy epizody z życia rodziny

W trzech odcinkach, stworzonych specjalnie dla Nowego Teatru, szwedzki artysta Markus Öhrn we współpracy z aktorami Nowego Teatru zabierze widzów po raz kolejny w mroczne zakamarki patriarchalnej rodziny.

Markus Öhrn po raz kolejny rozwija teatralne badania dotyczące przemocy. Tym razem premierowe spotkania odbędą się 19, 20 i 21 listopada. Spektakl opowiada o tak zwanej rodzinie nuklearnej, która może stać się modelowym przykładem powstawania przemocowych struktur.

Reżyser Markus Öhrn to Szwedzki artysta wideo i reżyser teatralny odważnie proponujący własną teatralną poetykę wywodzącą się ze sztuki wideo. Przedstawienia Markusa Öhrna nieustannie budzą kontrowersje i są powodem gorących dyskusji o granicach współczesnego teatru. W swoich spektaklach daleki jest od konwencji tradycyjnego teatru repertuarowego, strzępy tekstu są dla niego jedynie komentarzem dla radykalnie plastycznych sytuacji scenicznych. Intensywnie używa technologii wideo, nieraz przez większość spektaklu nie dając widzowi bezpośredniego dostępu do żywego aktora.

Szczegóły spektaklu:

Reżyseria: Markus Öhrn

Kostiumy: Makode Linde

Muzyka: Jan Sobolewski

Obsada: Magdalena Popławska, Jaśmina Polak, Bartosz Gelner, Piotr Polak

Bilety na pojedyncze pokazy: 40/25zł

Karnet na wszystkie epizody: 105/60 zł

Spektakl dla osób 16+

Zdjęcia: Materiały prasowe

-->