Rusza Klub filmowy {OD–JAZD}

Klub filmowy {OD–JAZD} to autorski edukacyjno-kinofilski projekt, który już po raz drugi zabiera widzów w wielką podróż przez niezwykły świat kina. Klub filmowy odbywa się w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Najciekawsze dzieła w historii kinematografii, ale i te bardziej ukryte filmowe skarby będzie można oglądać wspólnie w uczestnikami w trwającym dziewięć miesięcy cyklu spotkań. W filmowe podróże uczestnicy zabierani są przez doświadczonych ekspertów i ekspertki, którzy podczas krótkich prelekcji wprowadzają odbiorców w niezbędne konteksty i wyposażają w narzędzia ułatwiającego odbiór dzieł filmowych.

W programie klubu znajdą się m.in. Na wschód od Edenu (reż. Elia Kazan, 1955), Jak być kochaną (reż. Wojciech Jerzy Has, 1963), Mistrz (reż. Paul Thomas Anderson, 2012), Przypadek (reż. Krzysztof Kieślowski, 1987), Powiększenie (reż. Michelangelo Antonioni, 1966), To wspaniałe życie, (reż. Frank Capra, 1946) czy Obywatel Kane (reż. Orson Welles, 1941). Wśród ekspertów i ekspertek, którzy wezmą, udział w dyskusjach drugiej edycji klubu znajdą się m.in. Kamil Kalbarczyk, Mikołaj Mirowski, Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, Kaja Klimek, Michał Oleszczyk czy Diana Dąbrowska.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 10/10/2022 o 18:00 – pokaz filmu Na wschód od Edenu (reż. Elia Kazan, USA 1955) poprzedzony będzie krótką prelekcją, po filmie dyskusja z udziałem krytyka filmowego i redaktora „Czasopisma Ekrany” Kamila Kalbarczyka.

Klub filmowy {OD–JAZD} jest projektem otwartym – uczestnicy mogą dołączyć w dowolnym momencie jego trwania. Na każde z klubowych spotkań obowiązuje osobna sprzedaż biletów. Cena jednego pokazu to jedynie 5 zł. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie wydarzenia.

  

Zdjęcia: Materiały prasowe 

-->